Pakkoko siitä olisi kenellekään kertoa? Voitaisiin nähdä salaa jossain eri paikkakunnalla.
Mies miksi me ei voida aloittaa salaista suhdetta
Anonyymi-ap
931165
3Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 93
Vanhimmat
Siis eri paikkakunnalla kuin meidän omat. Ap
Miksei samalla paikkakunnallakin käy? Kysele pkseutulainen sivusta?
Tämä vain mieheltä, joka tuntee olevansa ikisinkku, syystä että ei usko, että itsestä olisi hyvään ja toimivaan suhteeseen (toivo kateissa)? Luottamusta ja läheisyyttä/ hyvää mieltä toivon kaikkien arkeen, vaikken sitä usko omalle kohdalle tapahtuvaksi.
Mitäs jos lurittelisit näille järjen riemuvoitoille nämä paikkakunnat, apäijä?
Järjetön tai vain omaan napaan tuijottaja olet itse ja naristikin, kun et kykene asettumaan muiden asemaan. täällä vain huutelet tyhjään omia totuuksiasi omista lähtökohdista, kun et muunlaista kye näkemään. Kuhan totean.
Salasuhde, miksei jos toinen on toiselle riittävän valloittava, yhdessä ja salassa aluksi ja sitten jos toimii niin miksei enemmänkin?
ei mul oo aikaa tommosseeseen
Ei sulla ole munaa tommoseen. Laitat heti pääsi pensaaseen ja luikit karkuun.
Olisi kyllä munaa tuommoiseen sen miehen kanssa.
Et edes uskalla soittaa. Pupu menee heti pöksyyn.
No en tiedä saako hänelle soittaa. Ei ole numeroakaan.
Miksi ette eroa? Sitten ei tarvitse salailla.
Esitätkö jotain toista ihmistä? Ihmiset nukkuu öisin.
Ååtkå håmå
Ettet vaan itse leimautuisi homoksi niin lähipiirissä saa olla vain heteroita.
Onpa synkkää
Ak ka on lesbo muttei uskalla tulla kaapista ulos.
nnii huomaa vtun hyvin et edes täällä palstallakaan ei uskalleta sanoa mitään 😝😝😝😝😝 kaikki meistä kumminkin ribuloi;) en mäkään ittekseni ole tämmöiseksi tullut että sanon kaiken suoraa
ja oli sivusTA
Miksi pitäisi olla lesbo? Jos en vain ole. En ole lesbo jos olen rakastunut mieheen ja haluan seksuaalisestikin häntä.
Pettää kihlattuaan..............
On kaapissa oleva lesbo! Joka pettää kihlattuaan.. Yritti minua saada salasuhteeseen
En ole hänen kihlattunsa enkä tule koskaan olemaankaan!
Et ole oikea tyyppi! Hän on kihloissa. Naytti itse minulle kihlasormuksen! Ylpeänä esitti minulle kuinka oli saanut kalliin sormuksen!!!
Hän on. Olen nähnyt hänen kihlasormuksen!!! Näytti minulle. Sanoi, että minun pitää hankkia kalliimman kihlasormuksen, jos haluan hänet! Muuten en kelpaa hänelle.
Miksi sä puhut paskaa muista täällä? Saatko tosta jotain?
Tässä vaiheessa aloittajaäijän kekeä monologia päätit sitten pistäytyä hirman spinnaamaan
En puhu soopaa. Kyllä ihminen voi nykyäänkin olla kaapissa, vaikka on kihloissa. Ei kehtaa myöntää, että tykkää naisista.
Halusi, että teeskentelen olevansa vain hänen ystävä, kun hänen kihlatunsa on paikalla. Enkä kerro kihlatulle, että hän kertoi rakastavansa minua. Hänen mielestään naisenena hän voi olla minun kanssani, kun olen myös nainen, kunhan hänen kihlatunsa EI saa tietää. Halusi kanssani saunaan samanaikaisesti. Vaikka on kihloissa. Hänestä se ei ole pettämistä, kun molemmat olemme naisia!
Tiedätte varmastikin mitä hän halusi tehdä saunassa minun kanssani.
Oletko kenties J ???? Joka haluaa salaista suhdetta?
Luultavasti on.
Miehen tekemä aloitushan tuo näyttää olevan 🤢
Kauanko aloittaja arvelee sen suhteen pysyvän salaisuutena? Aina joku näkee jotakin
Tai voi kertoa kun tietää hänen puuhistaan, joten..
Niinpä juuri voi piankin käydä.
Mitä teille ressukat on tapahtunut elämässä kun naista hyvin katkeralla tavalla performoivan äijän trollausten päivystäminen on tuovinaan niin muka iloa elämään? Miljöö ei elä ns
Päästä ensin miehesi menemään ennen kuin alat muuta säätämään. Hänelle voi olla tarkoitettu luotettava kumppani kuin sinä.
Ei se uskalla lähtä, on oma lehmä ojassa omien reissujen vuoksi.
Tuntuu pahalta lukea. Miksi pitää olla toisen kanssa jos haluaa salasuhteen muiden kanssa. Eikö nämä itsekkään napaansa tuijottajat voisivat ajatella myös niitä kenen kanssa aikoinaan aloittivat suhteen. Miltä heistä tuntuu? Erotkaa ensin ennen kuin aloitatte muuta. Se olisi kaikkien osapuolten parhaaksi.
Minä en ymmärrä noita salasuhteilijoita ollenkaan! Enkä pidä noin toimivista ihmisistä ollenkaan!
En uskalla
No sitten lopetat narisemisen ja tyydyt olemaan yksin! Minä en rupea sinun "vaimoksi", jotta pääsisit panemaan jotain toista piilottelijaa'!
Miehen hän haluaa! Rekkamiehen
Aloitetaan vaan.
Nähtiinkö tänään? Haluaisin kyllä.
Ja siis miksi ihmeessä? Haluaisin olla yhdessä ja onnellinen ihan julkisesti.
En usko noihin sanoihin ollenkaan!
Oijii, pillu puhuu. Tossa ei ole rakkauden häivääkään.
Voihan hän sua yhden kerran jyystää ja thät sit. 👎
Nyt on kyllä poitsu apaattista menoa aisankannattajana jollekin toiselle fantasiarakennelmien keskellä, tämäkin joikailu ehkä vähän jinxsaa stooreja mutta
Maksa velat1 voi jeesuksen pysähys
Kas haluatko sinä roadmäni torpeeto taatto olla
Salaista suhdetta ei solmita tällä palstalla.
Eipä täällä mitään muutakaan niin solmitaan palstatodellisuuteen orientoitunut tapaus. Onko pää mennyt rikki guben teatteria seuratessa? Et oo ”vissiin” ainoa. TT
häpeätkö rintojani niin paljon? mitään en niille tee 🥰 pus vaan
Ikäero vois olla ainut syy tapailun salaamiseen, ainakin aluksi... sopii mulle!
M>N
Tuo on asiaa ja kukaan ei varmasti tiedä kenen kanssa ja vietät aikaasi sängyssä homo!
R kanssa haluaisin mutten tiedä varmaksi haluaako. Jos haluat vaihda kuvaa (ollut jo pitkään sama) niin saan edes jotain vinkkiä.
Mitä kuvaa? Mitä nykyisessä kuvassa on?
Mitä kuvaa whatsupp-kuvaako? Se on kyllä ikivanha kuva ja muualla minusta ei kuvia olekaan, mutta onko sulla muka mun puhelinnumero.. Eli ajatteletko että jos nyt vaihdan whatsupp-kuvaani niin se on selvä merkki siitä että haluan salasuhteeseen kanssasi? :D Mielestäni olen sulle kyllä sanonut joskus, että en ala mihinkään pettämisjuttuihin. Jollet sitten ajattele jostain syystä että mieleni olisi muuttunut? - R-
Vaimo estää. On sitäpaitsi laittanut jäljittimen autoon ja junaan ja bussiin ja lentokoneeseen ja anneliin. Eli seuraa menemiseni reaaliajassa 24/7.
T: herra foliohattu.
Olen sinkku ja voin tavata missä haluat. Ei salaamista !
Sairain ehdotus mitä oon ikinä kuullut.
No positiivista guben aloituksessa on nyt kuitenkin se, ettei koske sinua mitenkään. Eläydytkö kaveri vähän liikaa täällä?
Eihän sen tarvitse minua koskeakaan vaikka vastasin. En ole kaverisi ja taidat itse eläytyä kun kommentoit.
Vastasin siitä syystä, että en hyväksy pettämistä enkä salasuhteita. Ihan yksin elävänä sinkkuna jo useita vuosia eläneenä vastasin.
Tuota suosittelen kaikille niille, joille se on mahdollista! Ja sitä haluavat. Jonkin tönön hankitte,´ja eikun..
Ei jlauta pää hajoo näitten teidän tyhmien juttujen takia.
Sanopa se
Iteppähän pelleilit kanssani joka kerta kun halusin nähdä nyt on tullu sun mitta täyteen en jaksa enää kiitos ja hei
Älä ny aloittajaäijä joka aloitukseesi samoja sloganeita laita, älyävät pian tämän homman
Kokeilkaa venäjää!
Ap vaikuttaa mieheltä. 🥱
No just tämä sarja-aloittajamies toteuttamassa katkeruuttaan naisia kohtaan myymällä ihmisille köyhiä tarinoita, että muutkin marinoituisi sen naurettavassa naisvihassa, agitoi ihmisiä noloon kirjoitteluun ja ajatteluun. TT
Juujuu ilman muuta, tulossa ollaan jo.
En tarvitse salaista suhdetta... jos emme voi julkisesti tavata vastaus on ei!
Mikäs siinä jos kerran kumpikin häpeämme toisiamme liikaa esiintyäksemme parina.
Häpeätkö sinä minua?
En varmasti häpeä Kultaseni
No tuo aloitus nyt on joltakin varatulta.
Tietenkin voidaan, ei sille kaverillesi ja exälleni tarvitse kertoa mitään.
Neuvostoliittolaiset hävittäjäkone- ja lentäjätappiot Kannaksella ja Viipurinlahdella heinäkuussa 1.7-12.7.44:
1.7.44: 6 hävittäjää, 4 lentäjää
2.7.44: 2 hävittäjää, 2 lentäjää
3.7.44: 5 hävittäjää, 3 lentäjää
4.7.44: 3 hävittäjää (joista 1 ilmatorjunnan pudottama), 1 lentäjä
5.7.44: 2 hävittäjää (joista 1 kirjattu onnettomuudeksi), 2 lentäjää
6.7.44: 3 hävittäjää (näistä 2 kirjattu onnettomuuksiksi), 1 lentäjä
7.7.44: 3 hävittäjää, 2 lentäjää
8.7.44: 3 hävittäjää (joista 2 onnettomuuksia), 1 lentäjä
9.7.44: 3 hävittäjää, 3 lentäjää
10.7.44: 3 hävittäjää, 1 lentäjä
11.7.44: 4 hävittäjää ( joista 1 ilmatorjunnan pudottama), 3 lentäjää
12.7.44: ei hävittäjätappioita
Yhteensä 37 hävittäjäkonetta joista varmuudella 30 ilmataisteluissa alasammuttuja ja 2 ilmatorjunnan pudottamia. 5 onnettomuudeksi kirjattua joista ainakin 2 voi liittyä taisteluissa saatuihin vaurioihin. Hävittäjälentäjiä menetetty 23, näistä 3 jäänyt sotavangeiksi.
Näistä hävittäjäkoneista 14-15 ampunut alas II./JG54 lentäjät ja 17-18 suomalaiset lentäjät.
Vastaavasti suomalaisten hävittäjäkoneita ammutaan alas ilmataisteluissa 7 ja koneet tuhoutuvat. Näiden lisäksi 3 suomalaisten hävittäjäkoneita saa ilmataistelussa osumia ja joutuvat tekemään pakkolaskut + yksi moottorivian vuoksi pakkolaskun tehnyt hävittäjä vaurioituu laskeutuessaan kentälle. Suomalaiset menettävät 4 hävittäjälentäjää joista 2 jää sotavangeiksi.
En harrasta salasuhteita. Sorry.
Ap on palstalla 24 tuntia vuorokaudessa. Miten voit edes ajatella poistuvasi täältä?
Vaikkapa siksi, että en halua salasuhdetta pilaamaan elämääni. En myöskään halua kuluttaa rahaa mihinkään turhaan, kuten salasuhteisiin. Mieluummin olen kotona ja puuhailen harrastuksien parissa.
Mitäköhän rahaa johonkin salasuhteeseen menee?🤔
Sivusta n
No menee bensarahaa, jos tapaavat muualla kuin kotikaupungissa.
Eikö niistä voida sopia, että maksetaan puoliksi tms.? En ole ap.Kunhan ihmettelen.
Ei multa. Minä haluaisin mieluummin että kaikki tietäisivät meidän olevan ystäviä. Myös molempien kumppanit. Ettei ainakaan sitä ystävyyttä tarvitsisi salailla. Jos jotain muuta olisi jossain vaiheessa ystävyyden lisäksi, siitä voisi sitten sopia keskenämme, kenelle kerrotaan, kenelle ei.
nainen
MIKSI nyt vasta tuot mahdollisuuden esille , olen kaivannut ja unelmoinut jostain tuollaisesta kanssasi .
Jos joutuu salaamaan suhteensa, varmaan on todella huono juttu ihmiselle. Salaamisesat ei koskaan seuraa mitään hyvää. Siitä tietää, ettei kestä myöskään päivän valoa. Aina pitäisi pystyä avoimesti ja rehellisesti toimimaan. (sivusta.)
Olen ollut salasuhteessa. Molemmille osapuolille jäi kauniit muistot. Kukaan ei kärsinyt. Jos jossain tavataan, halataan ja jutellaan. Ehkä jotain muutakin.
Näähän on näitä normaaleja mitä nykyajan avioparit tekee kuinka kävikään kun viikon tutustumisen jälkeen sovitaan jo hääpäivää ah niin ihanan täydellisiä avioliittoja narsistille ainakin pettäminen on moiselle normaalia arkea tekee sitä aina tilaisuuden tullen kunhan ensin varmistuu että kiinnijäämisen riski on pieni mieluiten olematon