Keskitän ostokset S-kauppoihin

En hyväksy Keskon tapaa olla esillä hirmuhallitsijan hautajaisissa.
3087
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

K-kaupan kylmäkuljetukset sai vähän lisää ilmaista mainosta.

Luotettua K-kaupan kylmäkuljetusta jo yli 85 vuotta!

Äänestä
  • Oli pettymys, kun aikaisemmat KKK-marketit muutettiin tylsiksi Supermarketeiksi.

    Äänestä

  • Minä keskitän ostokseni ruokaan en kaljaan.

    Äänestä

K-apitalistin kauppaan ei S-osialisti kanna kengillään hiekkaa, ja L-aitapuolen kulkijaksi ei hän halua leimautua.

Äänestä
  • S-ryhmä on Keskustan hallinnoima kaupparyhmittymä. Siinä riittää sosialistilla ihmettelemistä. Vaikka eipä sen puoleen, itsekin käytän tätä S-ryhmää.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    S-ryhmä on Keskustan hallinnoima kaupparyhmittymä. Siinä riittää sosialistilla ihmettelemistä. Vaikka eipä sen puoleen, itsekin käytän tätä S-ryhmää.

    Osuustoimintahan on jo lähtökohtaisesti sosialismilta tuoksuva, koska tarkoitus on tuottaa hyötyä jäsenille eikä maksimoida voittoa ulkopuolisille sijoittajille, ja toiminta perustuu jäsenten keskinäiseen yhteistyöhön kilpailun sijaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    S-ryhmä on Keskustan hallinnoima kaupparyhmittymä. Siinä riittää sosialistilla ihmettelemistä. Vaikka eipä sen puoleen, itsekin käytän tätä S-ryhmää.

    Ja tekivät rehdin ja oikea suuntaisen päätöksen jättää kaikki israelilaiset tuotteet pois valikoimasta, mutta mitä niillä olikaan tarjottavaa ainakin todella hyvin testattuja aseita,,,toisen maan valtaamis osaamista jne...

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Osuustoimintahan on jo lähtökohtaisesti sosialismilta tuoksuva, koska tarkoitus on tuottaa hyötyä jäsenille eikä maksimoida voittoa ulkopuolisille sijoittajille, ja toiminta perustuu jäsenten keskinäiseen yhteistyöhön kilpailun sijaan.

    Onko yhdysvallat osuustominta valtio kun kilpailu tapetaan tulleilla......

    1Äänestä

Pitäisi ensin mennä töihin.

Äänestä
  • Onneksi ei ole pakko

    Äänestä

Eiköhän tuo ole noloa iranilaisille, eikä Keskolle. Ottavat tuollaisseen hommaan mainosauton. Keskolla ei ole ollut mitään mahdollisuutta estää, koska yrittäjä on myynyt mainosauton mainoksineen eteenpäin.

Äänestä

ایران اینترنشنال

Finnish grocery brand drawn into Khamenei funeral spectacle in Iraq

The scene, filmed in Karbala, showed a large crowd surrounding a refrigerated truck marked with orange-and-white logos resembling those of Finland's K Group, part of the retail giant Kesko.

Äänestä

"NOO,KEPULAISILLA SAA MUUTENKIN PYYHKIÄ PERSETTÄ"!!!

Äänestä

Hauskintahan tässä on, että tuossa "arkkuvaunussa" on kuskattu tonneittain sianlihaa 🤣

2Äänestä
  • Ei ole vieläkään sianliha ketään tappanut, mutta uskonnot ovat ellei tämä oppi niin esinahan leikkaajien heimo....

    1Äänestä

  • Muslimin oli hyvä olla sianlihan huuruissa.

    Äänestä

Olen s-market Co-Operatiivien säännöllinen asiakas on halvempaa kuin ahnaisssa k-kaupoissa

Äänestä

On tämä aivan hirveää eettiselle kuluttajalle. Kesko tulee Islamin maailmanvalloitusta ja S-ryhmä on läpeensä antisemitistinen. Lidl on täynnä mamuja aina kun siellä käy. Mihin kauppaan sitä voi enää persukaan astua?

Äänestä
  • Spar teki paluun valikoiduille paikkakunnille, ja jossain on myös M-kauppoja.

    Äänestä

Kontti on päätynyt Iraniin teksteineen vahingossa. Keskolla ei ole mitään tekemistä asian kanssa.

Äänestä
  • Keskolla on tekemistä oman ahneutensa kanssa.

    Toisaalta, tavallaan kaikki on julkisuus hyvästä. Tuskin Lähi-idässä aikaisemmin edes oltiin tietoisia koko Keskosta.

    Äänestä

Mä käyn vain siinä kolmen K:n kaupassa, jonka tv-mainoksessa ne kyykyttää sitä n***eriä.

1Äänestä
  • Yksi on ollut töissäkin Shittarissa.

    Äänestä

Niin paskapuhetta, suurimmalla osalla lähikauppa määrää missä isossa marketissa käydään ja minkäväristä bonuskorttia käytetään.

Älä ala sönköttään, suurimmalla osalla...

Äänestä

Ihan niin kuin se olisi ollut millään tavalla Keskon osallistumista!!!
Luetun ymmärtäminen voi olla joskus näköjään vaikeaa!

Äänestä
  • Orpu Vapaavuari ja Kesko on olleet nyt hyvin huonosti :D

    Äänestä

  • K kauppa on lyhenne Khomeini kaupasta

    Äänestä

Keskittäminen kannattaa muutenkin, koska sillä tavalla saa nostettua bonusprosenttia.

Äänestä

Näittekö miten huurre pöllähti kylmäautosta. Kyllä K- kauppias hoitaa , eikä kylmäketju katkea.
Minä luota K- kauppiaaseen 100 & ja käyn kaupassa jatkossakin.

Äänestä

Ne ovat siellä niitä, -- osaavaa työvoimaa.
Eivät ne osaa lukea ja kirjoittaakaan, kunhan vaan tekee.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

En hyväksy Keskon tapaa olla esillä hirmuhallitsijan hautajaisissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu