– Kolmatta kesää samaa paskaa eli kun lomat alkaa ja vaihdan jakkupuvun kesävaatteisiin (eli T-paitoihin ja urheilutoppeihin), niin alkaa tämä sama älämölö siitä, että olen liian laiha ja kuulemma fleksaan sillä, Koskela kirjoittaa päivityksensä yhteydessä ja jatkaa:
– Dear dudes & dudettes: Mä näytän tältä. Sama paino kesät talvet. Juoksu on mulle rakas harrastus ja mun paino ei kuulu teille esim. ollenkaan. Eikä muuten kuulu kenenkään muunkaan paino. Tai kenenkään ulkonäkö ylipäänsä. Antakaa olla. Jos teillä ei ole muuta tekemistä, kuin kytätä internetissä sitä, miltä ihmiset näyttävät, niin menkää nyt hyvänen aika vaikka uimaan tai jätskille. Nyt on kesä. Eläkää sitä! Tsemppiä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000012132705.html
– Dear dudes & dudettes: Mä näytän tältä. Sama paino kesät talvet. Juoksu on mulle rakas harrastus ja mun paino ei kuulu teille esim. ollenkaan. Eikä muuten kuulu kenenkään muunkaan paino. Tai kenenkään ulkonäkö ylipäänsä. Antakaa olla. Jos teillä ei ole muuta tekemistä, kuin kytätä internetissä sitä, miltä ihmiset näyttävät, niin menkää nyt hyvänen aika vaikka uimaan tai jätskille. Nyt on kesä. Eläkää sitä! Tsemppiä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000012132705.html
Vastaukset 34
Vanhimmat
Onneksi myös rassisti Bidee on lomalla.
Persu bidee.
Sitä se julkisuus teettää, jos kaiken laittaa oma-aloitteisesti esille ja haluaa seurustella somessa, niin varmasti saa myös kielteistä palautetta.
Persut on semmosia.
Vihaavat Suomen kansaa.
Persut tuottaa vain p*skaa.
Ai, tuo Koskela on persu?
Sinäkö et tuota sitä? Vai tuotatko vain ripulia, jota tuo viestisikin oli?
Kun on työkseen kansanedustaja, on pakko olla esillä. Tässähän ei ole lainkaan nyt kyse mistään "kielteisestä palautteesta" työhön liittyen, vaan lapsellisesta kehon kommentoinnista.
Erikoista, että olet oikeuttamassa huonoa käytöstä aivan tahallasi.
Ei. Koskela on järkevä ihminen.
Kakkaansa netissä jauhavat persut, jotka haukkuvat muita ja toisten ihmisten ulkonäköä eivät ole.
Positiivisen palautteen antaminen on persuaatteen ydintä.
Nykypersu vihaa Suomen kansaa.
Me persut loukkaannumme tuollaisesta kielen käytöstä.
Missä persu, siellä vihapuhe.
Missä persu, siellä ryssänmielinen.
Niin, te tulette vihapuheinenne heti paikalle.
Juu, sitäkin te olette.
Jaa, kyllä sitä oikeaa vihapuhetta tulee vassareilta ja näiden liittolaisilta, setaklaanilta.
Persut ovat perseestä mutta vassarit liittolaisineen ovat iso sykkivä musta-aukko. Ei ole helppoa olla tavallinen suomalainen joka haluaisi puolueen joka pitäisi suomalaisista huolta.
Virhe tuo lenkkeily. Olisi pitänyt mennä mattolaiturille ja harja käteen. Tai vaihtoehtoisesti oluelle terassille. Suosiota olisi ropissut.
Ei kai työtätekevä vassu vetoa äänestäjä kuntaansa?
Riikka on yllyttänyt.
Incelpersut inisevät.
Jännää, että tuostakin on jo tehty tutkimus. Siis niiden kirjoittajien puoluekannasta.
Tämä palstakin on aika hyvä todiste siitä, ettei vihavasemmisto ikinä hauku tai herjaa muita.
Ullatus.
Minja on kova luu 💪🏻
No söis sitä jätskiä sitte!
HYVÄ MINJA!
Ainoa syy, miksi luultavasti äänestän muuta kuin Vasemmistoa tällä kertaa, on se, etten ole kaikissa aisoissa heidän kannallaan.
Minjan takia kyllä voisin äänestää, on mieleiseni poliitikko ja ihminen. Mutta valintani teen asialinjalla ja jossain seikoissa Vasemmisto tällä hetkellä liian vasemmalla minulle.
Liian vasemmalla ei voi olla koskaan. Ihminen pyrkii luonnostaan maksimoimaan omaa etuaan, joten ilman yhteisön pelisääntöjä tulisi lopulta täydellinen anarkia, kaaos. Vanha viisaus "pari piirua vasemmalle" on ihan hyvä neuvo päätöksentekijöille tänäkin päivänä.
Yleensä metsä vastaa, kun sinne huutaa.
Tässä tapauksessa Minja vastasi, kun persut huutivat.
Pridemarssi pystyyn ja liput liehumaan Minjan puolesta. Tai joukolla takapuoli kuumalle asfaltille ja Minja-kyltit pysäyttämään autija. Se olisi vasemmisto-demareitten rehellistä omatoimintaa.
Hidasälyinen hörhö.
Hyvää shittiä siis.
Ei pitäisi haarat levällään istuskella missä sattuu.