Venäjä aivan POLVILLAAN - Peskov aneli jo Trumppiakin apuun

Ukraina nöyryyttää venäjää jatkuvilla drooni-iskuilla niin pahasti, että venäjä pyysi Trumppia apuun, mikä kertoo kuinka surkeassa jamassa "suurvalta" venäjä on.

Nyt näkyy se, että venäjän valtava koko on haitta kun Ukrainan droonit pystyvät iskemään lähes kaikkialle venäjälle. Ilmatorjuntaa ei vaan ole joka paikkaan.

Mitä igor sanoo, tule nyt igor kertomaan valeitasi.
57150
7Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 57

Vanhimmat

Ja putin kyhjöttää bunkkerissaan luullen, että kohta sota on voitettu.

3Äänestä
  • Putler Kalsarimyrkyttäjä siirtelee siellä ryhmiä ja taistelijapareja osoittaen uusia valtauskohteita kartalla.

    3Äänestä

  • he-ma kirjoitti:

    Putler Kalsarimyrkyttäjä siirtelee siellä ryhmiä ja taistelijapareja osoittaen uusia valtauskohteita kartalla.

    Kuten Aatu aikoinaan.

    Äänestä

  • Kyllä Trump varmaan ryntää auttamaan kaveriaan Putinia. Jos ei, niin Putin uhkaa julkaista hänestä arkaluontoisia tietoja.

    Trump on jo yrittänyt parhaansa. Hän peruutti Venäjän boikotin ja on nostanut Putinin avuksi öljyn hinnan korkealle hyökkäämällä Iraniin.

    1Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Kyllä Trump varmaan ryntää auttamaan kaveriaan Putinia. Jos ei, niin Putin uhkaa julkaista hänestä arkaluontoisia tietoja.

    Trump on jo yrittänyt parhaansa. Hän peruutti Venäjän boikotin ja on nostanut Putinin avuksi öljyn hinnan korkealle hyökkäämällä Iraniin.

    Voi voi...

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Kyllä Trump varmaan ryntää auttamaan kaveriaan Putinia. Jos ei, niin Putin uhkaa julkaista hänestä arkaluontoisia tietoja.

    Trump on jo yrittänyt parhaansa. Hän peruutti Venäjän boikotin ja on nostanut Putinin avuksi öljyn hinnan korkealle hyökkäämällä Iraniin.

    Trumpin hallinto valmistelee juuri uutta tiukkaa pakotepakettia Venäjälle.

    Sen on laatinut äskettäin kuollut arvostettu senaattori Graham, jota myös Trump arvosti ja paketti tulee menemään lävitse.

    Paketin sanktiot ovat murskaavia Venäjän ennestään vaikeuksissa olevalle taloudelle.

    2Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Trumpin hallinto valmistelee juuri uutta tiukkaa pakotepakettia Venäjälle.

    Sen on laatinut äskettäin kuollut arvostettu senaattori Graham, jota myös Trump arvosti ja paketti tulee menemään lävitse.

    Paketin sanktiot ovat murskaavia Venäjän ennestään vaikeuksissa olevalle taloudelle.

    Mahtavaa....

    Äänestä

Ukraina vie venäjää mennen tullen, kölin alta koko ajan.😂😂🤣🤣

6Äänestä
  • 13 KÖLIÄ men maantaina Odessa sataman pohjamutiin - ryssyttäjä ei oikkes seuraa aikaansa.
    Hannurisi palkeet vuotaa ja sointi on epävireistä

    Äänestä

Valtonen oli kutasunut venäjän suurlähettillään panolle😂😂😂🥰

Äänestä

Maailma nauraa ryzzälle.

4Äänestä
  • Ryssytttäjältä on yksirivisen hanurin palkeet puhkottu -- ei euu ees yhtä riviä, on se heikoksi mennyt kunta suominatsin terveydessä - tuliko otettua? :-))

    Äänestä

Luulisi venäjää hävettävän.

1Äänestä
  • Venäläiset eivät häpeä mitään. Jotta ihminen tuntisi häpeää, hänellä pitäisi olla jonkinlainen moraali. Venäläisillä ei ole minkäänlaista moraalia.

    3Äänestä

Ukraina on voitolla.

1Äänestä
  • Ryssyttäjän naivi olematon yhden rivin hanuri se soi vaikertaen palkeet vuotaen - ei taia yöunet enää maistua kun fasismilla mänöö huonosti, suominatsilla on ankeaa aikaa ja pahenee vaan kun Ukraina on entinen, antautuu ehdoitta ja jaetaan Venäjän Ja Puolan kesken, osa jää mutta kannattaisi muuttaa nimi ja varsinkin ruma lippu.
    https://www.youtube.com/watch?v=FkHeYuOFR-g

    Äänestä

Taas saamme nauraa.

2Äänestä
  • Kyllä, suomifasisteille voi reilusti hirnua kun ovat tosi pulassa ja epätoivoista on ollut lyhyet jutskat ja täysin mitätöntä sanomista, ei asiaa koskaan.

    Äänestä

Ei edes tiltulla enää riitä höyryä edes kommentoida,taitaa olla propaganda budjettiin jo syöty.

3Äänestä
  • Ne luikkii aina pakoon.

    Äänestä

Miksi ryzzä ei pärjää?

3Äänestä
  • Sairaita säveliä ei osaavlta tule - yksirivinen hanuri vetää viime valssiaan - Veäjä on voittanut - ei oo Kyivissä puolustusta - Odessan öljy palaa ja laivat on upoksissa jo.

    Äänestä

Loistavaa!!

1Äänestä

Saamme nauraa.....

Äänestä
  • Aina saa suomifasisteille nauraa - emme enää elä 1940 luvulla.
    Suomifasistit russofobiassa on tosi säälittävää sakkia kun ei mitään enää ossaa ees sanoa, se on männyt ihan heiän toivo vaikka roskalehdet vieä inuaa ja Stubbikin jotain horisee outoja.

    Äänestä

Venäjä ei ole polvillaan. Se on muu maailma, joka on polvillaan, kun karhun raivo yltyy ennennäkemättömäksi.

1Äänestä
  • On se ryssän loppu. Kannatti sota aloittaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00024 kirjoitti:

    On se ryssän loppu. Kannatti sota aloittaa.

    Mitään "ryssän" loppua ei tule, rasisti. Maailmaa ilman Venäjää ei ole olemassakaan, eikä sellaista sallita.

    Äänestä

  • Venäjä on paperitiikeri.

    Äänestä

Barbaariryzzät paniikissa kun muutaman päivän erikoinen operaatio venähtikin muutaman vuoden täydeksi sodaksi ja tuntuu nyt myös syvällä Venäjällä.

Trumpin hallinto valmistelee parhaillaan uutta "luut murskaavaa" pakotepakettia Venäjälle. Sen on laatinut aivan äskettäin kuollut arvostettu senaaattori Graham ja paketin uskotaan menevän siksi lävitse jo pelkästään Grahamin muiston kunniaksi.

Trump on jo ilmaissut hyväksyntäntä paketille, joten Venäjän on turha ruikuttaa Trumpilta apua. Ei tule apua vaan tulee uusia entistä kovempia sanktioita.

2Äänestä

Koirille oikein,että luut on kovia.

Äänestä

Jos Peskov saa hassutettua Trumpin Ukrainan rintamalle rynkky kourassa, niin sitten alkaa tapahtua.

Äänestä

Krasnov oranssi on venäjän viimeinen toivo. Saa nähdä kuinka tässä käy?

Äänestä

Paskan marjat. Venäjän sotakoneisto rupeaa vasta vähän lämpenemään. Rauta on kuumaa tulevat vuodet kun on saatu hyvä työlämpö päälle.

1Äänestä

Venäjän kansalaisilta pitää evätä pääsy Eurooppaan ja muuallekin sivistysvaltioihin. Lomailkoot Pohjois-Koreassa ja Iranissa!


Niin kauan kuin hullu natsidiktaattori Putler apunatseineen on Kremlissä vallassa, niin venäläisillä ei pidä olla mitään asiaa Eurooppaan!

1Äänestä

Kyllä se aloittaja on paremminkin povillaan pelosta Putinin menestykseen ja voittokulkuun.
Vihanvallassa olevat muutamat suominatsit ne innokkaina pitää jonkun Ukrainan puolta kun se mediakin äkkäsi tämän ottaa huudatettavaksi kun tuo koronapiikkikusetus meni kuolemantuottamuksiksi ja terveystuhoksi...tämähän loppui kuin kirveellä iskien kun saatiin Venäjä vihankohteeski yllytyksellä ja yllytyshulluthan ne täällä vielä näkyy muutama olevan ihan paniikissa kun Venäjä etenee aina vaan.

VIIME YÖNÄ 13 ALUSTA UPOTTI ODESSAN SATAMAAN - ON KUIN UUSI PEARL HARBOUR LAIVOJA SATAMA TÄYNNÄNSÄ

Alkaa olla suppeaa kohta tuo drooien ammuskelu ja aseitten tuonti tuota kautta.

https://www.youtube.com/watch?v=JkRo-g3XRB0

Äänestä
  • Mahtaa ryzzänkätyriä turhauttaa yrittää säälittävän epätoivoisesti levitellä typeriä Kremlin valheita, joihin kukaan ei täällä usko, vaan niille vain nauretaan.

    Tässä putinaZille vähän oikeita faktoja: Suomen eduskuntapuolueet kannattavat kaikki yksimielisesti Ukrainan tukemista ja tukemisen jatkamista. Kaikki.

    Venäjä ei ole pitkään aikaan kyennyt etenemään mihinkään. Tilannetta seuraavat sotabloggarit ja tilannekarttojen ylläpitäjä vahvistavat tämän - rintama on täysin jumissa eikä Venäjä etene.

    Äänestä

RyzzänaZien itkua ja parkua on sitten nautinto kuunnella.

PaZkiaiset saavat maistaa omaa lääkettään ja itkevät kun lääke onkin katkeraa. No mitäs tilasivat, sitä saa mitä tilaa.

1Äänestä
  • "sitä saa mitä tilaa."

    Osuva toteamus kun sienipilvet täyttävät taivaanrannan

    Äänestä

  • Ei se ryssyttäjän toive toteudu vaikka uskoi taas roskalehtiin...meni satavarmasti ekaanki kusetuksee korroosiopiikkejä ottamalla ja sairastui - eikö osunut napakymppiin taas?

    Äänestä

  • Al että ko ryssyttäjä alkaa olla kypsää kauraa - viha vie häntä yksiriviesllä ja hanurin palkeet on jo puhki :-))

    Äänestä

Ylös vaan.

Äänestä

Joo RyZZälä voisi palata 600v takaisiin rajoihin niin siitä ei olisi läheskään yhtäpaljoa harmia muille maille. Ja muut siihen tällähetkellä sidotut maat pääsisivät kehittymään.

Äänestä
  • Ryssyttäjä ei tiiä, että Alaska oli venäläisten mutta luopuivat tuosta...Koska olisi jenkit jostain luopuneet - ei, he vievät ja varastavat ja aloittavat sotia ja konflikteja kuten myös tämä Ukraina 2014 - aloittivat sen tuhoamise vaikka oli rauha maassa.

    Äänestä

Miksihän Zelensky joutui vaihtamaan taivaallisen dronearmeijan jumallisen johtajan ja dronegurun Federovin pois johdosta ja laittamaan tilalle entisen kivikasvoisen poliisipäällikön?
Olisiko asian kanssa jotain tekemistä sillä, että armeija on keskittänyt kaikki rahansa kiinalaisten dronien kokoamiseen ja jenkkiläisen ohjausyksin asentamiseen noihin droneihin?
Tuon seurauksena rintamalinjoilta vielä löytyvät harvat ukrainalaiset sotilaat, ovat jääneet ilman tykistöä ja osin ammuksia aseisiinsa.
Tämän vuoksi venäläiset ovat kävelleet moneen puolustuslinjojen pienee kylään ilman että sieltä löytyy yhtään sotilasta puolustamassa sitä. Fedorov ei pystynyt hoitamaan tonttiinsa kuulunutta uusien sotilaiden värväämistä rintamille. Nyt tuo vanha poliisi tulee lähettämään kaikki liikenevät pakettiautot metsästysretkille maan kaupunkien ja kylien raiteilla ja ottamaan kiinni kaikki kaksilahkeiset kansalaiset ja syötttämään heitä liukuhihnalla etulinjojen lihamyllyihin. Lopputuloksena on kansa, josta melkein kaikki miespuoliset kansalaiset ovat lannoittena mullan seassa.
Azovin mereen upotetuilla viljalaivoilla ei ole mitään merkitystä rintamatilanteisiin. Sama pätee noihin mahtaviin mustiin savupilviin, jotka syntyvät öljysäiliöiden kylkeen törmänneen dronen pienistä räjähdemääristä ja palopommeista aiheutuneisiin melko mitättömiin vaurioihin. Ne ovat korjattavissa muutamien päivien tai viikkojen kuluessa.
Venäjä voi siirtää laivojen lastien kuljetukset muihin satamiin.
Kun Odessan satamainfra on nyt tuhottu, niin mihin Ukraina voi siirtää kuljetukset?

Äänestä
  • EI TAIINNU OLLA ROSKALEHTIEN ETUSIVULLA, ETTÄ VENÄJÄ UPOTTI MAANANTAINA 13 RAHTIALUSTA ODESSAN SATAMAAN ? ?

    Ei tietty varmaan ollut sekään kun ehdoin tahdoin ukronatsit drooneilla tappoivat ja vahingoittivat kymmeniä koululaislapsia klo 1 yöllä hyökäten - sairasta tuo natsismi - eikö vaan?

    Äänestä

  • Anonyymi00044 kirjoitti:

    EI TAIINNU OLLA ROSKALEHTIEN ETUSIVULLA, ETTÄ VENÄJÄ UPOTTI MAANANTAINA 13 RAHTIALUSTA ODESSAN SATAMAAN ? ?

    Ei tietty varmaan ollut sekään kun ehdoin tahdoin ukronatsit drooneilla tappoivat ja vahingoittivat kymmeniä koululaislapsia klo 1 yöllä hyökäten - sairasta tuo natsismi - eikö vaan?

    Aivottomat putinaZit eivät koskaan ymmärrä, että typerät valheet kannattaisi pitää edes jossain uskottavuuden rajoissa. Eikä aina suoltaa ala-arvoista sontaa jonka säälittävälle typeryydelle nauretaan ääneen.

    Äänestä

Höpö höpö aloittaja se satujaan sepittelee hahahahah....voi mitä moskaa imeskelee - onko ihan roskalehdistä vai pusikosta tullutta :-))

Venäjä tuhosi keskiviikkona taas kaksi jakeluasemaa edetessään---alkaa olla tuo menovesi ukronatseilla vähissä kun Odessankin sataman laivat o n pohjamudassa makoilemassa ja Kiovan ilmapuolustus on kateissa eikä uutta tule enää - se oli ja meni

https://www.youtube.com/watch?v=FkHeYuOFR-g

Äänestä
  • Mahtaa putinaZia turhauttaa kun yrittää säälittävän epätoivoisesti levitellä typeriä Kremlin valheita, joihin kukaan ei täällä usko, vaan niille vain nauretaan.

    Tässä putinaZille vähän faktaa: Suomen eduskuntapuolueet kannattavat kaikki yksimielisesti Ukrainan tukemista ja tukemisen jatkamista. Kaikki.

    Teillä putinaZeilla taas ei ole edes yhtään ainoaa kansanedustajaa, eikä tule koskaan olemaankaan, sillä Suomen kansa halveksii teitä moraalittomia maanpettureita.

    Äänestä

Kyl se kuul alkuunpanja ol sillaill, ett Zelenskyy yritti soittaa Puttiinil ja pyydellä armoa....sie oot sekoittanna nää voi paha kurki ko et ota asioist selkova ajoisa

Äänestä

<<<oho...suomifassistihan se aloitti alamaissa selkeästi...miksi muuten olisi noin apeaa tekstiä tuottanut, syy on helppo hoksata.
Niin tuo roskalehdistökin puhuu vain Stupidimaisesti pelkkää tikulla paskaa kaivellen jos löytyisi jotain mistä haistattaa ja kiihottaa venäjävihaan ja fasistien uskoa ylläpitäen...on se kamalaa kun päsivätten kusettamasta piikeillä ja kuolemankiihotuksella siinä pukaten asiaa - sitten kuin veitsellä leikaten kun oli tilaisuus lopettaa kuolemanpiikkien tuoma tuho, otettiin venäjävihaan kiihotus ja Suomen talouden tuhoaminenhan tuosta oli tulos ja ihmisten kroppa ja pää selkeästi kärsinyt Tuleepa konkursseja, työttömmiä, rahattomia, onnettomia, itsemurhia .kaikkea se viha ja piikit teettää meitä vieden alas....Rahaa on mutta se on pääosin lainaa ja sitä ei aneta tarvitseville eikä terveydenhoidollekaan joka vaatisi...Ahneita riittää kermaa kuorimaan. Eduskunnasta puolet pois, 100 riittää.

1Äänestä

Zelenskyy perääntyy---kansa on mielenosoituksissa ollut - ilmapuolustus kyvyttömässä tilassa - huoltoasemia tuhotaan, eilen kaksi lisää koillisessa
Alkaa olla droonien lennätys ukroatseilla heikoilla ja muutenkin sen teollisuutta tuhottu reippaasti...Odessassa rahtilaivat ovat nyt pohjamudassa maanantai-iskun jälkeen.

https://www.youtube.com/watch?v=FkHeYuOFR-g

1Äänestä

"Peskov aneli jo Trumppiakin apuun"

lähteenä verkkouutisten feikki? )))

1Äänestä

Kyiv sai viime yönä 8 ballistista ohjusta palautteena neonatsien tihutöistä - eikö tuosta opi kohta kunnioittamaan Karhua. Eikä ilmatorjunta häiritse enää toimituksia.

Odessan öljysäiliöt tulessa - sähköjuna tuhottu lähellä Harkovaa - Odessassa laivat satamassa upotettu....tätä voisi jatkaa jos haluatte ?

Tässä videolla ettei ole samaa aina kuin itapäiväroskiksessa

https://www.youtube.com/watch?v=Ga1DM81teCw

Äänestä
  • Kansa Kiovassa on kuumana. Mielenosoituksia, kai olette nähneet kun kunnon kansalaiset on kaduilla.
    Nazzit vaan pitää valtaa aseilla ja rahalla ja osa alistuu pelätessään omaa henkeä ja omaisten toki. Nazzit on julmia barbaareja. Nähtiinhän se kun kouluun ampuivat drooejaan tahalliseti tappaen ja haavoittaen kymmeniä - saati mitä oli brutaalit teot mitä paljastui Kurskiin aloitetusssa hyökkäyssodassa...saavat vielä pisteitä murhistaan, hyi hitto. Nätä vidoita on ollut paljon, kai olette seuranneet muuta kun uskontosuomi-iltapäväroskaa? Tallennetta on yllin kyllin sotarikoksista, mm. myrkkyjen käytöstä ukronatsien armeijassa...no huumeilla saavat rintamalle monen sitte pakolla venäläistä ylivoimaa vastaan täysin turhaan vielä, häviö on selkeä ja nazzit karkaa maasta, osa jo paennut kuolemanpelossa. Kanadassa paljon natseja tosen maailmasodan juurilta sinne paenneina.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ukraina nöyryyttää venäjää jatkuvilla drooni-iskuilla niin pahasti, että venäjä pyysi Trumppia apuun, mikä kertoo kuinka surkeassa jamassa "suurvalta" venäjä on.

Nyt näkyy se, että venäjän valtava koko on haitta kun Ukrainan droonit pystyvät iskemään lähes kaikkialle venäjälle. Ilmatorjuntaa ei vaan ole joka paikkaan.

Mitä igor sanoo, tule nyt igor kertomaan valeitasi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu