Persut ovat maineensa ansainneet.

Persut ovat ylivoimaisesti Suomen hyljeksityin puolue, Purra on tehnyt työnsä hyvin.
https://www.verkkouutiset.fi/a/usu-gallup-perussuomalaiset-on-selvasti-vastenmielisin-puolue-suomalaisille/#45276c00
Purra on silti ylpeä maineestaan.
47111
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 47

Vanhimmat

milloin tajuavat lakkauttaa puolueensa?

Äänestä
  • Niin, milloin kannattajat tajuavat miten sairasta puoluetta kannattavat 🤔

    1Äänestä

  • Persut ei ole tunnettuja tajuamistaidoista.

    1Äänestä

Ennemmin luovun äänioikeudestani kuin äänestäisin persuja

Äänestä

Kansalaisaloite liikkeelle persupuolueen lakkauttamiseksi.
Persut on paitsi turha puolue, myös yhteiskunnalle ja kansalaisille haitallinen.
Verrattavissa niihin rikollisjengeihin, koska heillä rikostuomio on ns. sulka hattuun.

Äänestä
  • Persut ovat yhteiskuntamme ja sen kansalaisten vastainen puolue.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Persut ovat yhteiskuntamme ja sen kansalaisten vastainen puolue.

    Meille Perussuomalaisille vaalilupausten pitäminen on kunnia-asia.

    Riikka Purra ja Perussuomalaiset

    Äänestä

  • Sillähän se on selvä kun 18.4.2027 eduskuntavaaleissa ei äänestä persuja. Eikä kokoomusta.
    Kokoomus oli kymmeniä vuosia hallituksesta ulkona ja kun tyhmä nuoriso äänesti ehdokkaita ulkonäön ja julkisuuskuvan vuoksi. lopputulos on nähtävissä.

    Äänestä

Täysin tarpeettoman turha ja itse asiassa vain vahingollinen puolue.

Äänestä
  • Sellaisia persut on, sellaisia nuo äärilaidan populistipuolueet tuppaa olemaan, ihan joka maassa.

    Äänestä

Perussuomalaiset on kansan mielestä ykköspuolue ja seuraava pääkanisteripuolue. Siis aikuisten, ei näiden räkänokkien jotka täällä riehuu.

Äänestä
  • Minkä kansan ?

    Äänestä

  • Pääkanisteri, siinäpä oikein tosi persumainen titteli.

    Äänestä

Oma vaikutuksensa on tällä palstalla persujen kannattajksi todetut törkykommentijat.

Äänestä

Perussuomalaiset ovat realisteja. Sen sijaan vihervasemmistolaiset ja kehitysmaalaiset elävät unelmoiden ja lopputulos tuosta unelmoinnista on uusi kehitysmaa maailman valtioiden joukkoon.

Äänestä
  • Niinhän persut luulevat kun itseään arvioivat 🤣

    Äänestä

On ylpeätä olla persu ja suomalaisuuden puolella.

Äänestä
  • Orpo on pyyhkinyt persujen jälkiä matoilta mutta on nyt itse astunut p*skaan.

    Äänestä

Talouden tuottavuus pitäisi olla hyvä, jotta yritysten ja niiden työntekijöiden kautta syntyy riittävästi nettoverotuloja rahoittamaan hyvinvointivaltion tarjoamat palvelut. Kehitysmaat tuottavat alkeellisia lähinnä maatalouteen liityviä tuotteita ja tuo synnyttää hyvinvointia sen verran, että kehitysmaa säilyy kehitysmaana valtavan syntyvyyden vallitessa maassa. Talouden tuottavuuden pitäisi siis olla hyvä ja tuo saavutetaan korkean teknologian tuotteilla ja korkeatasoisella koulutetulla työvoimalla. Ulkomailta tulevat osaamattomat wolttikuskit eivät siis pelasta Suomen taloutta ja hyvinvointivaltiota, vaikka vihervasemmistossa unelmoidaankin osaamattomien ihmisten rumpujen paukuttelun Suomen kaduilla piristävän Suomen kansantaloutta.

Äänestä
  • Kokoomus, PS, RKP ja KD ovatkin linjanneet, että tarvitsemme ulkomailta tekijöitä, koska meillä on heidän mukaansa osaajapula. He ovat hallitusohjelmassaan pyrkineet lisäämään vetovoimatekijöitä ja tarjoamaan mukautuksia, jotta täällä olevat ulkomaalaiset viihtyisivät ja jäisivät maahan.

    Äänestä

En yhtään ihmettelen sitä miksi Persuja hyljeksitään. He ovat lähes kaikkien puolueiden inhokki nro 1. Puolueen koko poliittinen agenda perustuu syrjinnälle, vaikka Persut toki itse kiistävät sen.

Äänestä
  • Hyvinvointiyhteiskunnan mahdollistama talous vastii yhteiskunnalta korkeaa osaamista ja tuottavuutta. Jos et osaa mitään ja elät yhteiskunnan nettoverovaroilla, niin olet pieneltä osaltasi tuhoamassa hyvinvointiyhteiskuntaa, jotka kuluttamasi varat voitaisiin käyttää vaikkapa kalliiden syöpälääkkeiden hankintaan niitä tarvitseville.

    Äänestä

  • Kyllä ne muutkin puolueet sen tietävät, että maahanmuutto maksaa yhteiskunnalle valtavasti ja se kaikki raha on pois kantasuomalaisilta. Mutta nämä puolueiden edustajat ja heidän piirinsä hyötyvät siitä rahallisesti.
    Kansa ei hyödy yhtään mitään, päinvastoin.

    Äänestä

  • Ketäs persut on syrjineet? Aika outoa kun vihervassarit ovat niitä jotka syrjivät persuja eivätkä mene samaan hallitukseen persujen kanssa ja myöskin kunnissa persuvaltuutettuja syrjitään muiden puolueiden toimesta

    Äänestä

  • Anonyymi00029 kirjoitti:

    Ketäs persut on syrjineet? Aika outoa kun vihervassarit ovat niitä jotka syrjivät persuja eivätkä mene samaan hallitukseen persujen kanssa ja myöskin kunnissa persuvaltuutettuja syrjitään muiden puolueiden toimesta

    öööö ai mää vai?

    Äänestä

  • Anonyymi00028 kirjoitti:

    Kyllä ne muutkin puolueet sen tietävät, että maahanmuutto maksaa yhteiskunnalle valtavasti ja se kaikki raha on pois kantasuomalaisilta. Mutta nämä puolueiden edustajat ja heidän piirinsä hyötyvät siitä rahallisesti.
    Kansa ei hyödy yhtään mitään, päinvastoin.

    Maahanmuutosta jäädään plussalle pari sataa tuhatta, kun vähennetään vieraskielisten palkoista vieraskielisten sosiaaliturva.

    Humanitäärinen maahanmuutto on stiä kallista, sillä sitä tehdään auttamiseksi. Heistäkin saisi osasta silti työvoimaa, jos kotiuttaminen hoidettaisiin oikein.

    Äänestä

  • Anonyymi00029 kirjoitti:

    Ketäs persut on syrjineet? Aika outoa kun vihervassarit ovat niitä jotka syrjivät persuja eivätkä mene samaan hallitukseen persujen kanssa ja myöskin kunnissa persuvaltuutettuja syrjitään muiden puolueiden toimesta

    Työtä tekeviä suomalaisia sekä köyhiä suomalaisia. Eli niin sanottua tavallista kansaa.

    Äänestä

Vihervasemmisto ajaa Suomea kehitysmaaksi.

Äänestä

Vain kokoomus ottaa persut lemmikikseen mutta meilläkin kotona opetettiin, että pitää sitten siivota itse sen jätökset.

Äänestä
  • Vihervasemmiston johdolla kehitysmaaksi.

    Äänestä

  • Anonyymi00031 kirjoitti:

    Vihervasemmiston johdolla kehitysmaaksi.

    Miten alikehittyneet persut luulevat pystyvänsä muita arvostelemaan?

    Äänestä

Oikeassa olijat ovat aina olleet niitä vihatuimpia

Äänestä
  • RRUUUAAAAHHHHH, ai Persut vai?

    Äänestä

Noilla valmiiksi äänestetyillä "gallupeilla" tee yhtään mitään. Ja ei, en ole persun kannattaja.

Äänestä
  • et vai 😅😂🤣

    Äänestä

Kun perssut lakkautetaan, järki palaa takaisin suomeen, kokoomuksesta huolimatta.

Äänestä
  • Onko vassuilla järkeä

    Äänestä

  • Anonyymi00040 kirjoitti:

    Onko vassuilla järkeä

    He haluavat sekoittaa kansat

    Äänestä

Hyvä esimerkki persujen hyljeksinnästä on että Tynkkynen ei päässyt Britteihin, koska hällä kolme tuomiota kiihottamisesta kansantyhmää vastaan.

Äänestä
  • kansanryhmää

    Äänestä

Tulevat olemaan rakastetuin. Katso Saksaan aloittaja.

Äänestä
  • Se mitä tapahtuu Saksassa, se tapahtuu täälläkin hieman myöhemmin. Oikeiston nousua ei pidättele mikään Euroopassa. Tämä johtuu siitä että vihervassut ovat laiminlyöneet kantaväestön ja suosivat vain näitä tulijoita.

    Äänestä

  • Anonyymi00044 kirjoitti:

    Se mitä tapahtuu Saksassa, se tapahtuu täälläkin hieman myöhemmin. Oikeiston nousua ei pidättele mikään Euroopassa. Tämä johtuu siitä että vihervassut ovat laiminlyöneet kantaväestön ja suosivat vain näitä tulijoita.

    Eikä vihervassut parannusta siitä tee. Tanskan demarit ovat eri maata. He ovat jopa isänmaallisia

    Äänestä

Heidän tapauksessaan kyllä juu mikään puolue ole niin nopeasti takkiaan kääntänyt kuin perussuomalaiset soinin aikaan kun hallitukseen pääsivät mitä vanha alkoholisti tekee helposti mielistelee sitä josta hyötyy eniten mistä tiedän olen alkoholistien keskuudessa kasvanut ei ole helppoa erottaa niitä hyväksikäyttäjiä jos ei tunne henkilökohtaisesti heistäkäännei todellakaan kaikki ole samanlaisia ääripäät lapsenraiskarista narsistin puolisoon ja mä lähden aina liikkeelle pahimmasta vaihtoehdosta kaikki siitä parempaan on vain positiivista narsisti aloittaa aina siitä parhaasta ja näin varmistaa itse itselleen että jokainen sen jälkeen on takuu varma pettymys normaalisti ei voi soveltaa parisuhteisiin samaa kaavaa mallit kun saadaan kotoa kysymyksenä millainen on tytön isä tai pojan äiti siitä voi päätellä minimi vaatimuksen tytär harvemmin tyytyy huonompaan kuin isä toki yllättävän moni laskee rimaa riippunee pettymysten määrästä kannattaisi silloinkin aloittaa tutkiskelu itsestä millaisia miehiä valitsee tai naisia sukupuolesta riippuen kummasta on kyse si taas jos tyttö tietää paremman kuin isänsä ni kilpailu käydään aina sitä vastaan jos kilpailla haluaa pojilla/moehillä en tiedä mikä muu heidän valintoihinsa vaikuttaa kuin ulkonäkö ja se kuinka helposti saa riippunee kotikasvatuksesta ja siitä millainen parisuhde malli on kotona ollut mulla se että hyväksyy mut sellaisena kuin ensimmäinen tyttöystäväni pystyi siihen jopa tuntematta minua joutui pettymään "parhaaseen" kaveriinsa pääosin sen takia koska ei minua tuntenut riittävän hyvin ettäkö olisi luottanut täysin mutta kysymyksenä tunsiko edes parasta kaveriaan lateus kenties kiva ystävä mutta todella huono isäntä monenko kaverisuhteet on pilalla kateuden takia

Äänestä

Ja vastenmielisyys kasvaa päivä päivältä sitä mukaa kun persut hallituksessa jatkavat Suomen tuhoamista.

Äänestä
  • mestareita ovat paskomaan oman pesänsä

    Äänestä

Tämä on näin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Persut ovat ylivoimaisesti Suomen hyljeksityin puolue, Purra on tehnyt työnsä hyvin.
https://www.verkkouutiset.fi/a/usu-gallup-perussuomalaiset-on-selvasti-vastenmielisin-puolue-suomalaisille/#45276c00
Purra on silti ylpeä maineestaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu