Stubb kertoo Ukrainan kokouksen aloista siis siitä kuinka paljon rahaa annetaan Zeleneskylle palkkaa Venäjän energia laitosten tuhoamiseen että USA saa myydä omia samalla lisätään tiedustelu tietoja ja aseita näin suomi hoitaa naspurisuhteet
Stubb saa kohta.munaa että hampaat heiluu
Anonyymi-ap
1752
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Macron on ainakin siitä hyvä, että hän pitää miehistä.
Aloittajan mielestä on parempi vaihtoehto että Venäjä valtaa maita yksi toisensa jälkeen Euroopassa?
Sehän vain torpaa natolaajenemisen
Nato ei laajene itsestään.
Halukkaat maat liittyvät siihen!
Venäjä yrittää laajentua valtaamalla alueita itselleen.
Siinä on melkoinen ero!
Aika tyhmää Uliset! Usa halusi kapata Ukrainan Natolla vasallikseen!
Ei ole eroa
On paljonkin.
Vapaa tahto, vastaan väkisin väkivallalla.
VENÄJÄ ONKIN PÄRJÄNNYT HYVIN, VAIKKA VASTA ON KOKO MUU MAAILMA!
USALLA TAKKUAA IRAKISSA!
Tulee lopulta hintoihinsa!
Natohan se on laajentunut. Ukrainassa nato yritti, mutta sai pientä vastustusta. Nyt sitä yrittävät kaikki natomaat yhdessä. Näkyvin tulos tästä "laajentumisyrityksestä" on EU talouden romahtaminen. Samalla se paljasti natoaseiden kyvyttömyyden rintamalla.
Venäjän mahtavat aseethan ne vasta toimivatkin, kun kolmen päivän erikoisoperaatio on jo menossa viidettä vuottaan ja uusia alueita ei ole vallattu enää aikoihin.
Liian kesysti! Pitäis ottaa Trampin tyylistä oppia!
Niin ei ole ja miksi ei kun Suomi ja muut maat aseistaa Ukrainaa jopa pommittaa sen puolesta
Ukraina kylläkin pommittaa ihan itse ja hyvin menestyksekkäästi.
Vain aikansa !
Niin ei median mukaan jos olisiko se ihme kun koko mailma on yhdessä Venäjää vastaan Suomikin ja saksa kuten ennenkin