Petterin tulisi fyysistä tuskaa ja uhkaa tuntien, kantaa vastuunsa kaikissa niissä lukuisissa härsimisissään Suomen kansaa kohtaan, jota tuo kokkaresaasta on harjoittanut varsin vailla vastuuta Suomen Kansaa kohtaan joko renkinä, tai isäntänä, sitten v. 2015.
Orpon on korkea aika noutaa kivulias palkinto mokailuistaan!
Orpo pitäisi hyllyttää heti paikalla, kun sitä ei lainsäädäntömme perusteella voida teloittaa.
10
<50
Vastaukset 10
- Anonyymi00001
Jos joku laskee ton kylmäksi, niin lupaan jäädä olemaan itkemättä.
- Anonyymi00006
Ottakaamme sitten sen kunniaksi Konjakit.
- Anonyymi00003
Jos joku haluaa kylmentää Orpon brutaalisti, niin kuka muka siinä jää tappioille? Ei ainakaan Suoman kansa, enemmistönä mitattuina.
- Anonyymi00004
Mulukku Vapaavuori sanelee, ja Petteri Orpo imee kiltisti ja nöyrästi em. munaa ja toteuttaa. Yhtäsuurikuinettä: - Suomalaiset veronmaksajat toteuttavat lompakoillaan kaikki edellämainitut kusetushankkeet.
- Anonyymi00005
Törppö Orpo luuluu Saranmäkeen niin loppuu sekoilu vähäksi aikaa.
Orpon "hyllytys" voidaan tehdä vain ja ainoastaan eduskunnan päätöksellä. Ei Suomi24 Nettikirjoittelijoiden.
Ensi vuonna kyllä vaihtuu, älä pelkää.- Anonyymi00007
Oletko ihan niin varma. Tuo alamittainen mulukku on ennenkin raivannut kavereidensa avustuksella tiensä täysistä puskista parhaisiin puutarhoihin. Ja vailla mitään vastuuta yhtään mistään.
Anonyymi00007 kirjoitti:
Oletko ihan niin varma. Tuo alamittainen mulukku on ennenkin raivannut kavereidensa avustuksella tiensä täysistä puskista parhaisiin puutarhoihin. Ja vailla mitään vastuuta yhtään mistään.
Hän itse eroaa taikka hallitus kaatuu jos eduskunta "erottaa" hänet.
Kerrotko lisää vaihtoehtoja?
- Anonyymi00008
Tuo stanan turkululaissaasta on harjoittanut vanhoillisen ja aikansaeläneen ministerivastuulain puitteissa likaista, kansaa kuppaavansa politiikkaa Suomalaisten veronmaksajien kustannuksella ja myös meidän tuhoksi! Kylymäksi ja heti vain!!!
- Anonyymi00009
2,4 miljardia leikattu?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei211371- 671315
Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää1331251- 1081245
Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.671059- 109999
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.94967Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev182933- 89886
- 45871
Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66801Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50696- 43666
- 58663
- 70646
- 98628
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15087628Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r123612- 67586
- 52574