Luottamus mieheen oon mennyt. Lupauksia jotka ei käyneet toteen jatkuvaa suhmurointia. Ei herätä luottamusta tämä uusin tempaus.
Vastaukset 7
- Anonyymi00001
Toi Garden homma on viimeinen niitti. Entäpä valmet? Mihin päin tämä mies kumartaa ja mihin päin se toinen pää näyttää.. Tässäkö luottamusta äänestäjille?
- Anonyymi00003
Kyllä nyt nää kokoomuslaiset jokaikinen hyväveli"sisko" joutaa loppuiäkseen oppositioon ,onhan tämä tiedetty orpo kokoomuslaisineen on ELINKEINOELÄMÄN kok laisen häkäpöntön juoksupoikiiakkoi olleet aina, eikä yhtään suojatyöpaikkaa jaella enää, tälle hommalle pitää saada myös loppu. Kortistoon vain jokaikinen joka ei ilman nepotismiä, lobbausta , suojatyöpaikkaa saa töitä , aikanaan opiskeltuun ammattiinsa, tai vanhaan työhönsä mistä haki vaalia ennen.
Myös loppu kaikelle, päällekkäisiin virkoihin eduskuntatyönsä ohella loppu.
Suomessa on pätevää väkeä moneen työhön, ei niihin sovi eikä ole jäävit ministeri tai kansanedustajat hakemaan. Soteala on näköjään yksi niistä, mihin ei eduskuntalaisia lobbareita tarvita. Kokoomuslaiset k.edustajat ovatkin olleet suurin joukko joka on lähtenyt kesken eduskuntatyön lobbareiksi, toimitusjohtajiksi valtion omistamiin yhtiöihin sekä yksityisille!!
Ei kuulosta muuta kuin itämaan vlarimirin joukolta. - Anonyymi00007
Persut myy sähölaitoksia ja orpo myy ihteään
- Anonyymi00008UUSI
Hallitus toivottavasti kaatuu tähän kokoomuksen hankkeeseen jossa mukana persut, rkp, kd
- Anonyymi00002
valmet tekee sotakoneita ja työllistää mamuko oot idiootti
- Anonyymi00005
Valmet työllistää joo suunnalla mistä tämä valkoinen apina on kotoisin ja oliko estynyt mitä? Sunlaisia mulkkuja tämä maa ei tarvitse! Tutkitaan hutkitaan. Luotto mennyt!!!! Länsijunassa on tilaa.
- Anonyymi00004
Orpo ei lähde itkemälläkään😭
Kun, ansiot on suuret ja etuudet( verovapaat) jäisi saamatta.
Joten, pitää kynsin- ja hampain kiinni paikastaan, tuli mitä tuli.
Aina ministerit valehtelee, suut ja silmät päyteen.🫣🙄
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.386939- 102875
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei209749- 82696
- 70659
- 68655
- 50645
- 36630
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38609- 43581