Onko lähiidästä tullut muuta hyvää kuin ,

Sionismi , kristinusko ja islam ? Ai niin , öljyä on rullut .
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kuinkahan monta tankkiautollista tuolta vesipulasta kärsivältä alueelta tuodaan vettä päivittäin tänne pohjolaan appelsiinien ja muiden hedelmien sisällä...?

Äänestä
  • Tekevät sie kalliilla vettä merivedestä .

    Äänestä

Välimeren ympäristössä oli kullakin valtiolla omat uskomuksensa , omat jumalat, egyptiläisillä, kreikkalaisilla ja roomalaisilla,kaikki ovat hylännet uskonsa. Juutalsuus ja islamilaisuus ovat yhä voimissaan, johtuuko alueen ihmisisten luonteesta, olosuhteista vai uskonnon aivopesun tehosta.

Äänestä
  • Kysytkö vai vihjaat...........

    Äänestä

Joidenkin mukaan kirjoitustaito on sieltä peräisin. Ei ole sinuun kyllä tarttunut.

Äänestä

Jesus tuli ja Rakkaus !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sionismi , kristinusko ja islam ? Ai niin , öljyä on rullut .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu