PROTEESIT KÖYHÄLLE

Kun ois rahaa saisin proteesit suuhun että voisin syödä oikeeta ruokaa 👵
1866
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Olisippa matu niin Sulla olis uudet kiiltävät leegot .

1Äänestä
  • Niin ja samoin olisi ruokaa mitä syödä. Jopa ravintoloissa!

    1Äänestä

  • Niin varmasti olisi, tottakait hampaat kuuluu ihmiselle, myös juntille ja jos on vähänkin rahaa saa maksaa sillä osissa.

    Äänestä

Niistä leekoista ei mitään hyötyä ole syömisessä.Ainoastaan saattavat ulkonäköön vaikuttaa. Hidasta syömistä,terveelisempi tapa vaalia terveyttään.

Äänestä
  • Kyllä se on paha pihviä tai näkkileipää nakertaa ilman hampaita 🤔

    3Äänestä

Eihän sellaisille varmaan ole Vantaalla rahaa, kun matujen penikat tarvitsee uusia lenkkareita? Lisäksi taisi mennä satojatuhansia liito-oravien tolppiin, tosin kukaan ei tiedä onko niistä mitään hyötyä? Luulisi kyllä etteivät ole niin tyhmiä oravat että hyppivät missä ei puita ole? Kyllähän Suomessa metsää riittää jopa Vantaalla? Mutta onhan se mukavaa tuhlata veronmaksajien rahoja kaikkeen hölmöilyyn?

2Äänestä
  • Olisi nyt laittanut, lehdelliset/ havuset ja juurineen nuo Liito- orava " tolpat.

    Ei ne oravat metsässäkään tolpissa liitele, kyllä niissä on neulaset ja lehdet.🐿🐿

    Mutta, ei kait taulapää voi tuollaista ymmärtää.
    Jos, on lusikalla annettu EI voi kauhalla vaatia🦧

    Äänestä

  • Kukaan ei ole kiinnostunut rasisteista, joiden pää pyörii yhtä ja samaa rataa.

    Äänestä

Matu ensin sanoin Tytti Tuppurainen jo ajat sitten.
Ohisalo samoilla linjoilla ,nyt kai Ruotsin harmi.
Ei Suomalainen tarvi hampaita kun ei oo ruokaakan.

Äänestä

Kannattaa häippästä ajoissa vantaalta , mamuja niin paljon ettei siellä kukaan normaali halua asua , saati ostaa asuntoa omaksi , ja vuokralaiset nyt tietää....

Äänestä
  • Suosittelen muuttoa Ruotsiin opettelemaan käytöstapoja.

    Äänestä

  • Ennemmin mä otan maahanmuuttajan naapuriksi kun tuollaisen rasistin.

    Äänestä

  • Helpottiko?

    Äänestä

  • Vantaan suurin ongelma on persut ja persuhenkiset typerykset. Teitä on aivan liikaa ja se valitettavasti myös näkyy kaikessa….

    Äänestä

Matu on etusijalla.

Äänestä

Minulla ovat kaikkineen yläproteesi tullut maksamaan hyvinvointialueella 1300euroa, eikä toimi ollenkaan, sattuvat ikeniin niin hemmetisti, keikkuvat. Pureskella ei voi. Olenkin tekemässä virallista muistutusta ja sen jälkeen vien asiat eteenpäin jos ei hoidu hammashoitolassa kuntoon.

Äänestä

Köyhät ne proteesit just ilmaseksi suuhunsa saa.

Äänestä

Voi voi teitä persuja…. Eikö jo nuo tuontapaiset vihalietsontajutut ole jo pahasta nk ’lääst siison” -tarinoita?
Koittakaahan vähän aikuistua ja tulla nykyaikaan sieltä teiniaikojen kiukuttelumoodista…. Menkää vaikka töihin…

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kun ois rahaa saisin proteesit suuhun että voisin syödä oikeeta ruokaa 👵

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu