Miten käy? Äänestävätkö persut korruption puolesta?
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000012154426.html
Kaatuuko tänään?
16
64
Vastaukset 16
- Anonyymi00001UUSI
Veikkaan, että yli puolessa hallituksen puheenvuoroissa puhutaan edellisen hallituksen tekemisistä.
Sanna Marinin nimi tullaan mainitsemaan salissa tänään useammin kuin nykyisen pääministerin nimi. - Anonyymi00002UUSI
Montako sataa lehtijuttua sinä antipersuKOPIOKONE olet tälle aamua kopioinut s24 palstoille?
- Anonyymi00003UUSI
Montako sataa, täysin samanlaista möläytystä olet näppäillyt tälle palstalle vuosien aikana ??
- Anonyymi00004UUSI
Tottakai persut tukevat rötösherroja, kun itsekin kuuluvat nyt niihin.
- Anonyymi00005UUSI
Riikka Purra oli tietoinen ministeriönsä kielteisestä kannasta Garden-hankkeessa ja hyväksyi silti.
- Anonyymi00009UUSI
Persut eivät luovu nyt, vaan tiristävät irti, mitä saavat katkerasta loppuajastaan eduskunnassa. Kevään jälkeen heitä ei ole siellä montaakaan. KD ja RKP ovat pelkkiä täytepuolueita ja ne nyt äänestävät aina sitä, mikä on heidät huolineet hallitukseen. Hallitus ei kaadu, Orposta on vähän vaikea sanoa, mutta luultavasti hänkin saa jatkaa. Mutta kokoomus sai tästä kylkensä tahroille, eikä persutkaan ilmaiseen säily, kiitos Purran, kun pysyi hiljaa piilossa. Toivottavasti äänestäjät nyt ottivat opikseen!
- Anonyymi00006UUSI
Persut pettää aina!
- Anonyymi00007UUSI
Persuthan nyt tekevät ihan mitä vain säilyttääkseen hillotolppansa ensi kevääseen saakka.
- Anonyymi00010UUSI
Persut pitävät hallituksen pystyssä. Tulee kunnon vaalitappio sitten ensi kevään vaaleissa.
- Anonyymi00011UUSI
Jauhavat edellisestä hallituksesta ja yrittävät saada huomion pois omasta kieroilustaan.Persut tekevät kaikkensa isäntänsä Kokoomuksen puolesta.Hillotolpalla on hyvä olla!
- Anonyymi00012UUSI
Persut eivät jätä hillotolppaansa, "koska se ei meille perussuomalaisille käy".
- Anonyymi00013UUSI
Rötös on persuissa sulkahatun arvoinen asia. Orbanistinen korruptio istuu persuissa kuin sitkeä sukupuolitauti.
- Anonyymi00015UUSI
Aivan, mutta demari kun on kokovartalokytrpä.
- Anonyymi00017UUSI
Ovat jo riihessä äänestäneet korruption puolesta. Tästä ei ole kiistäminen, vaikka Mäkelä naurattaa kansaa kesäteatteri puheillaan ja vie harhaan.
- Anonyymi00018UUSI
Ei hallitus kaadu, mutta helvetinmoinen epäluottamus on asiasta saatu hallituspuolueiden taakaksi. Ja syystä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei3671405- 63916
- 83880
- 116875
- 61810
- 94701
- 45681
En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.56584Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.49579Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku112534