"Ei ole väliä oletko haavoittunut, sairas, rampa, kuinka vanha olet tai mitä sukupuolta olet – sinun on mentävä puolustamaan isänmaata."
Venäläinen propagandisti Solovjev vaatii erityisten ilmapuolustus- ja itsepuolustusyksiköiden perustamista Venäjälle, jotka koostuvat sairaista, naisista ja lapsista.
Loistavaa!
Venäläinen propagandisti Solovjev vaatii erityisten ilmapuolustus- ja itsepuolustusyksiköiden perustamista Venäjälle, jotka koostuvat sairaista, naisista ja lapsista.
Loistavaa!
Vastaukset 22
Vanhimmat
Tuskin tuo onnistuu, jos Ukrainassa eivät saaneet 5 miljoonaa tervettä oikeassa iässä olevaa kansalaista pidettyä maassa edes maanpuolustuksellisiin velvoitteisiin vedoten.
Ja myös vanhuksista, sikäli kuin niitä siinä maassa hengissä on eliitin ulkopuolella.
Samanlainen pell ku Peskov ja Medev ja Zaharova ja Lavrov ja Igori Pietarista täällä. Sokeasti ropakantaa ne heittää silmät kiiluen ja suu kuolaa valuen saarnaa sitä heidän ropakantaa. Sokeasti uskoen omia ideoitaan. Ihanku Hitlerin nazi en ja kommunistien sokeaa uskoaan saarnaten. Ja kaikki perustuu mongolien sekajätteen jälkeläisiä vaivaavsta hulluuteen. Ja sehän juuri erottaa noi meistä. Sillä eihän ne edes ole Euroopalaisia ja kuulu Eurooppaan. Igori kerropas nyt eikö näin juuri ole.??
Odottavat siellä Puten lätissä samaa ja opittuja metodeja Vanneseen konferenssin periaatteista 1934 Sisarpuoleensa periaateista Hitlerin Saksata joita sisar puolue Moskovassa noudatti. Vammaiset vanhukset ja sairaat tapettin. Nyt Putte& Co tapattaa ne lihamyllyssä. Nazit on vaan nazeja tuolla puolen rajaa Moskovassa
Miksi Solovjev ei itse ole Ukrainassa tykinruokana? Pappahan on vanha ja jutuista päätellen jollain muotoa sairaskin, joten mitä väliä?
Ei se ehdi solottamiseltaan
Kuolon kouristeluihin voisi verrata.
Kun haavoittuneita, sairaita, rampoja, vanhuksia ja naisia tarvitaan jo sotaan Ukrainaa vastaan, niin kuinka Solovjevin mainostama Berliinin valtaus onnistuisi?
Ehkä hänkin uskoo Jeesuksen saapuvan auttamaan Venäjän voittoisaa armeijaa?
Taitaa Solovjov olla juutalainen.
Sopivaa ns ,tykinruokaa . Näin siivotaan tilastot .
Miten ihmeessä noin kielitaidottomia?
1. Idean esittäjänä senaattori Kondratjev eikä Solovjov.
2. Ei "sinun on mentävä" vaan "jokaisella on oikeus".
3. Ei vapaa pääsy rintamalle vaan oikeus osallistua paikalliseen ilmapuolustukseen ja -valvontaan vapaaehtoisina sukupuolesta, iästä ym. huolimatta.
Sama käytäntö jokaisessa maassa.
Myös lottehin taisi kelvata rampoja.
https://yle.fi/a/74-20197322
Solovjov voi itse mennä sotimaan länkytyksen sijaan, ei kai siellä pysyvä aivovamma haittaa.
Kuvat suurkaupunkien kaduilta Venäjällä näyttävät nuorien miehien paljouden. Eikö heitä uskalleta viedä rintamalle. Ehkä vankiloissa, mielisairaaloissa...ja vastaavissa on vielä tykin ruokaa, ettei eliitin lapsia huoli viedä.
Solovjev haluaa siis Solovjev Volksturmin?
Kuvastaa hyvin kuinka Venäjällä ei ihmishengellä ole mitään arvoa ei ole koskaan ollut
Solovjev on niin vetoava.
Vai olisko paremminkin, junan perässä, nilkoista vedettävä?. :-)
Jatkosodan aikana suomalaisen propagandan parhaimpia O. Paavolainen. Kun vertaa nykytasoon.. Kirjoittelet jatkuvasti ja olet häpeäksi, propagandan pohjasakkaa. Oletan, että samoja terveisiä Pietarista, siellä tunnustetaan, jos vastapuolen propaganda huomion arvoista.
Solovjev vaikuttaa olevan syntynyt tv-ruutuun, huomattava ruutukasvo, runsaimmin palkittu luultavasti
Solovjovin aikaisempi mökki Italiassa. Nykyään lienee myytynä, ei tiedä, onko spagetteihin luottamista.
Solovjovin ja muiden putlerin sylikoirien kakarat asuvat Euroopassa kalleimmilla asuntoalueilla. Johtopäätöksiä?
Toppahousut ihailevat länttä. Siitä on kysymys.