Tässä sopiva sitaatti Orpolle lainattavaksi

Anonyymi-ap

"Virhe on tehty jo, teen kai lisää, tie on selvä ja hirvee."

Dave Isokynä Lindholm, kappaleessaan 'Kuinka yö meni pois'.

4

<50

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Ei tässä kannata henkilöön mennä. Kyseisessä puolueessa meininki on jako voittajiin ja häviäjiin, niin pääministeri taistelee loppuun asti. Turha lyödä lyötyä, ihminen hänkin on.

      Miten ois toisenlainen puolue valtaan? Joka korostaa toisten ymmärrystä eikä kilpailua ja voittajia? Vaan sitä että kaikista pidetään huolta. Löytyykö sellaista puoluerekisteristä?

    • Anonyymi00002

      Ikinä ei saa päästää Kokoomusta valtaan Suomessa!

    • Anonyymi00003

      Kirjallisuudentutkija Anna Kuutsa selvittää Iltalehdessä, miksi Orpon Linna-siteeraus ei välttämättä ollut kovin onnistunut. Onhan se outoa, että kokoomuslainen pääministeri lainaa vasemmistolaisen kirjailijan sanoja ja aika epäonnistuneessa tilanteessa hänelle itselleen. Toki puolueiden ryhmäkurin takia Orpo sai luottamuksen eduskunnassa, mutta kansan keskuudessa hän on sen menettänyt. Tarkoittiko Orpo, ettei hän kansan luottamusta kaipaakaan? Paha juttu vaaleja silmällä pitäen.

    • Anonyymi00004

      Urpo on ryssinyt , muttei osaa erota tehtävästään . Ei ole saanut mitään hyvää aikaan suomalaiselle tavalliselle tallaajalle . Toivottavasti tämä suomen historian osaamattomin pääministeri pätikkä ei pääsisi enää koheltamaan .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1348
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      727
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      659
    4. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      49
      640
    5. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      618
    6. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      79
      614
    7. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      47
      591
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      568
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      50
      563
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      190
      551
    Aihe