Persuista puolet putoaa pois

seuraavissa vaaleissa, ja ne ketkä aikovat alkaa loisimaan sopeutumisrahoilla tulevat olemaan otsikoissa.
2461
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Riittääkö puolet?

Äänestä
  • Demarien tekemää velkaa viimekaudeltapa

    Äänestä

  • Terroristi Ukrainan diktaattori uhkailee!

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Demarien tekemää velkaa viimekaudeltapa

    epäTervettä menoa.

    Äänestä

  • Huomioiden Riikan strategiset virheet.. niin ei.

    Jännä, että narsismeittaanhan olisi voinut nostaa PSn enemmistöPMpuolueeksi.

    Mutta valitsikin ryssiä kaiken.

    Sitä se Jumalalle selänkääntäminen tosin teettää, ja kun ihmiset sittemmin 1000vuotiaima muka menehtyvät, niin ikuisesti paljon kauheampaakin on Tuonelas. Eli epäoivaltava yksilö. Minkäs teit

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Demarien tekemää velkaa viimekaudeltapa

    Kokoomuksen tekemää velkaa edellisen 27 vuoden ajalta on 165 miljardia. Demarit ovat tehneet Marinin aikana 40 miljardia, muut Demarihallitukset edellisten 39 vuoden aikana ovat vähentäneet velkaa.

    Äänestä

  • (っ'ཀ')っ Ɑ͞ ̶͞ ̶͞ ̶͞ لں͞

    Äänestä

Kyllä se sopeutumisrahakin kelpaa. Etenkin kun on jo senverran vuosia mittarissa että sitä maksetaan hamaan vanhuuseläkkeeseen asti.

Äänestä
  • Terve tuloa.

    Äänestä

Terve menoa.

Äänestä
  • Sanoin kun Marin erosi.

    Äänestä

Kauanko Lindström, laborantti ja oikeusministeri (sic) oli työttömänä.

Äänestä
  • Laboranteilla on muuten aina aivan jäätävän pienet tissit

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Laboranteilla on muuten aina aivan jäätävän pienet tissit

    Höpön höpöö pervo!

    Äänestä

🌹 SDP
------------

Äänestä

On se kamalaa!

Äänestä

Puolet lähtee

Äänestä
  • Ei riitä puolet. Simulat ja silmälasitelineet lähtee edeuskunnasata kuin nuorten keihäs. Ja moni muu.
    Hävettää tunnustaa että äänestin Simulaa, on sittemmin osoittautunut täysin sotahulluksi asefanaatikoksi. Jos pääsee eduskuntaan, hyökkää varmaan yksin Venäjälle.
    Hoitoon se tyttö pitäs saada.

    Äänestä

Kannatus laskee!

Äänestä
  • Nousee!

    Äänestä

Purra ehkä putoajissa!

Äänestä

Ihmetyttää tämä PS puolueeseen kohdistuva parjaus!

Katsotaan ensin vaalit ja sen jälkeen tiedetään tulos!

Äänestä

Nyt näyttää että Kokoomus on suurin kärsijä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

seuraavissa vaaleissa, ja ne ketkä aikovat alkaa loisimaan sopeutumisrahoilla tulevat olemaan otsikoissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu