Jumala on OLEMATTA

Etteköte sokeuttanne teistit näe että Jumala on olematta. Aivan päivän selvää. Kuinka muuten Jumala olisi olematta. Sitten Jeesuksen olemattomat todistukset. Ihminen ei nouse kuolleista eikä Jumalakaan voi. Monet terveysasemalle tulleet ovat parantuneet ja järkensä edessä laittaneet Raamatun kiinni. MUUTTUNEET MIEHET
1179
6Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Totta! Nyt kun sen ääneen sanoit, huomaan, että Jumala on tosiaan olematta. Ilmankos kaikki on edelleen vinksin vonksin tai ainakin heikun keikun, vaikka illalla rukoilin, ettei niin olisi tänään herätessäni. Jumala ei pysty auttamaan, koska on olematta.

3Äänestä

Seolekkon uskoo ateisteja ja
Kuunteloo ja miettii ja kyy kyy
Kyllä se otsalohko taipuu

Äänestä
  • ken aku ankkoja (jumalia)uskoo , se muiden vietävissä on tyhmien lailla

    2Äänestä

Jumala on niin olematta, ettei sen enempää voi olla olematta.
Se tietenkin harmittaa uskovaisia kamalasti, koska heillä on
"todisteena" vain ihmisten kirjoittama huuhaakirja.
Se Jumala sen sijaan on kaiken aikaa vain olematta.

3Äänestä

Jumala on tänäänkin ollut täysin olematta.
Vaikka uskovaiset ovat kuinka valehdelleet.

1Äänestä
  • Me vanhurskaat emme mitenkään saata olla uskomatta. Me uskomme jopa joulupukkiin!!!!

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Me vanhurskaat emme mitenkään saata olla uskomatta. Me uskomme jopa joulupukkiin!!!!

    Totta! Me uskovaiset uskomme mitä tahansa. Paitsi sen, mitä ateistit meille sanovat. Elämä ei voi syntyä muusta kuin taivaallisen taikaukon maagisilla loitsuilla.

    Äänestä

Jumala on heikko. Ei se pysty mihinkään.

Äänestä
  • Olematon ei pysty mihinkään.

    Äänestä

Jumala on huijaus kamala.

1Äänestä
  • Jumala on maailman surkein keksintö.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Etteköte sokeuttanne teistit näe että Jumala on olematta. Aivan päivän selvää. Kuinka muuten Jumala olisi olematta. Sitten Jeesuksen olemattomat todistukset. Ihminen ei nouse kuolleista eikä Jumalakaan voi. Monet terveysasemalle tulleet ovat parantuneet ja järkensä edessä laittaneet Raamatun kiinni. MUUTTUNEET MIEHET

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu