Drooni matkalla Pietariin!
Anonyymi-ap
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kohta nousee taas puolen kilometrin paksuinen savupatsas joltakin Pietarin nettikauppojen varastolta.
Venäläiset logistiikkakeskukset on tehty jostakin ilmeisen hyvin palavasta latulevystä tai muusta kuitulevystä. Tuommoiset on vaarallisia. Ukrainan on syytäkin polttaa sellaiset pois maisemasta.
Nyt drooni on näköjään kääntynyt takaisin tulosuuntaansa päin.
Onkohan tämä sellainen häämäysliike, jolla iivanan tutka-asemat saadaan aivan sekaisin?
Kunpa flight radarissa näkisi Ukrainan droonien ja ohjuksien matkan viivästettynä. Voisi samalla mussuttaa poppista ja kokista ja zoomailla että mihin tällä kertaa osuikaan.
GPS- häirintä sekoittaa droonin lentoa - ei saa selvää missä Pietari on?
Taisi olla Ukrainan tiedusteludrooni, tai lentävä GPS-verkkosolukon vahvistinkone.
Nyt masiiina on pallailemassa päivän töidensä jälkeen takaisin lähtöpaikkaansa, Virossa sijaitsevaan ystävämaan antamaan turvapaikkaan.