Ketä äänestää eduskuntavaaleissa.

Ketä ajattelitte äänestää, kun näyttää siltä, ettei Alavus saa omaa ehdokasta. Onneksi kuitenkin kuntaliitokseen myötä saadaan järkevä vaihtoehto Mikosta. Eihän kukaan äänestä muuta kuin keskustaa 🍀👍.
20178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Kyllä Mikko on hyvä vaihtoehto 🍀äänestän ihan siksikin ,kun muutama Ähtäriläinen on ottanut elämän tehtäväkseen Mikon ja Kepun solvaaminen.🍀

Äänestä
  • Mikko tuo talousnero tulee laittamaan Alavudenkin asiat kuntoon.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Mikko tuo talousnero tulee laittamaan Alavudenkin asiat kuntoon.

    Me voitas kyllä vaikka porukalla tuoda Mikko sinne Alavudelle.

    Äänestä

  • Onko Visa kokoomuksen listoilla?

    Äänestä

  • Totuuden kuuleminen ja Ähtärissä päätösten näkeminen.
    On kepulaisten mielestä solvausta.
    Mikko on hyvä mies. Mutta päätökset Ähtärin kepussa eivät kestä päivän valoa

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Mikko tuo talousnero tulee laittamaan Alavudenkin asiat kuntoon.

    Joo kolmas kerta Ähtäri kriisikunta.
    Nyt pakkoliitos Mikon politiikalla edessä.
    Tälläistä on kepulien päätäntä

    Äänestä

Vesa Keskinen eduskuntaan! Siellä voi ottaa kuppia työmaalla kuten kollegatkin.

2Äänestä
  • taksisetelillä pääsisi kotiin ilman sakkoja

    3Äänestä

Paavo!

Äänestä
  • Lipponen?

    Äänestä

Väyrynen

Äänestä

Kyllä Mikon tarina saa nyt päättyä. Älkää helvetissä sitä kekkulia äänestäkö.
Saadaan kärsiä jätkän "junailusta" ja lobbaamisesta Pandojen suhteen koko seutukunta. Ottakaa nyt järki käteen.

Äänestä

Minä äänestän Keskustaa ja olen ylpeä siitä.

2Äänestä
  • Osanotto.
    Lääkitys näkyy olevan kohorallaan

    Äänestä

Samoin 🍀🍀ja Mikkoa äänestän 🍀🍀

1Äänestä
  • Kyllähän se tiedetään ei Alavudella järkee käytetä.
    Joten Mikon äänestys on järjen sammuminen.
    Kato nyt pöljä mitä se on tehnyt, omassa pitäjäs

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Kyllähän se tiedetään ei Alavudella järkee käytetä.
    Joten Mikon äänestys on järjen sammuminen.
    Kato nyt pöljä mitä se on tehnyt, omassa pitäjäs

    Mitä saanut aikaan?

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Mitä saanut aikaan?

    Lähinnä tuhoa.

    Äänestä

Kyllä Mikon kontaktit ovat erittäin hyvät.äänestän häntä varmasti🍀🍀

Äänestä

Mikko saa pukea Hankkijan haalarit päälle. Tarina tulee päätökseen. Luulis pyytävän anteeksi, mitä aiheuttanut Ähtärin kaupungille. Ei ikinä enää eduskuntaan, ei ikinä.
Alavudella kunnallisverot nousevat, nuoret lähtevät. Sote-Keskus rakennetaan, vai rakennetaanko? Kaupungin henkilöstö Fasadiin? Kaikki asiat persiillään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ketä ajattelitte äänestää, kun näyttää siltä, ettei Alavus saa omaa ehdokasta. Onneksi kuitenkin kuntaliitokseen myötä saadaan järkevä vaihtoehto Mikosta. Eihän kukaan äänestä muuta kuin keskustaa 🍀👍.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu