Euron bensa

Ääneni saa ehdokas, joka lupaa euron bensaa.

Terveisin,
Benjamin Bensalenkkari
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ääneni saa ehdokas, joka ei lupaa euron bensaa, vaan edistää sähköautojen latauspaikkoja. Havaintojeni mukaan latauspaikoissa alkaa jo olla siellä täällä ruuhkaa.

Hyvä palvelu olisi myös vuokrattava sähköpyörä, tai katolla varustettu vanhuksille sopiva sähkömopo, jolla saa ajaa pyörätiellä.
Katso vaikka Skand.com

Tärkeää olisi, että sähköä voisi ladata ja pyöriä tai mopoja vuokrata maksamalla ihan tavallisella pankkikortilla, ilman mitään puhelimeen ladattavaa sovellusta.

Äänestä
  • Tärkeää olisi myös, että saisi sähköisiä ajoneuvoja, joissa ei ole vaikeakäyttöistä elektroniikkaa, kuten pyyhkäisynäyttöjä. Kunnon napit tilalle, kuten vanhoissa autoissa!

    En halua vaihtaa vanhaa hyvää bensa-autoani uuteen sähköiseen, koska en halua ajaa tietokoneella. Sama juttu muuten kännyköissä.

    Äänestä

  • Onko latauspaikkojen luominen jotain muuta kuin bisnestä, lienee kommunismiä se kuten usan sekopään tullit.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Onko latauspaikkojen luominen jotain muuta kuin bisnestä, lienee kommunismiä se kuten usan sekopään tullit.

    Ai onko Trump kommunisti.

    Kyllä sinulla poloinen on vaikeata tuo elämä, näet kaikkialla matuja, kommunisteja ja homoja.

    Hakeudu lääkärin pakeille.

    Äänestä

Minun ääneni saa se ehdokas, joka lupaa kattoonräkihöille lisää tukea.
T:Keijo Kattoonräkijä

Äänestä

Sinähän annoit jo, mitä sait.
Et ainakaan halpaa bensaa, joku teidän puolueesta eilen kehoitti vaihtamaan Ladat sähköautoon.

Siitä ei ollut bensamauri tyytyväinen.

Äänestä
  • Ku löytäiskin jostain latuskan

    Äänestä

USA:ssa sama kallis bensiini on n. 4 dollaria gallona eli tuota euron luokkaa litralta.
Mitäs siihen hyvinvointivaltion tekijät SDP:ssa?

Äänestä
  • Minusta tämähallitus lupasi pitää hyvinvoinvaltiota yllä, on onnistunut varakkaiden osalta.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Minusta tämähallitus lupasi pitää hyvinvoinvaltiota yllä, on onnistunut varakkaiden osalta.

    Kuunnellan tarkemmin. Hallitus lupasi pitää huolta hyvinvoivien valtiosta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ääneni saa ehdokas, joka lupaa euron bensaa.

Terveisin,
Benjamin Bensalenkkari

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu