Ukrainan alueet otetaan aikaa myöten haltuun?

Se voi kestää 15 vuotta.Mutta haltuun ne otetaan
joka tapauksessa.Siitä ei tingitä.Näin uhosi Putin?
2170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Kertoo Klonkun mielenmaisemasta paljon tuokin.
Vieläkö joku sen höperön juttuja on uskovinaan?

2Äänestä

72 + 15 = 87. Ei pygmi elä noin vanhaksi.

Eheeeei. Ei tuu mittään.

Äänestä

Eli aika monta sataatuhatta putinnuorta uhraa henkensä ,niin ja ihan oikeasti , miksi?

1Äänestä
  • Putler uhraa surutta vaikka miljoonia venäläisiä, jotta saisi rajaa siirrettyä joitain kilometrejä suuruudenhullujen houreidensa vuoksi.

    Ja venäläiset ihailevat ja kannattavat?

    2Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Putler uhraa surutta vaikka miljoonia venäläisiä, jotta saisi rajaa siirrettyä joitain kilometrejä suuruudenhullujen houreidensa vuoksi.

    Ja venäläiset ihailevat ja kannattavat?

    Putin ymmärtää aivan oikein venäläisen ihmisen arvon.

    1Äänestä

Kaikki tietävät että Putin ei halua rauhaa vaan jatkuvaa sotaa.

Eihän se ole mikään uutinen.

1Äänestä
  • Putin on jämähtänyt tuijottamaan 1700-luvun karttoja, kun Ukraina oli jaettu Venäjän ja Puolan kesken. Sellainen tilanne olisi hänelle hyväksyttävä tänä päivänä - paremmin kuin ukrainalaisten oman itsenäisyyden ja identiteetin tunnustaminen.

    Puola ei ole tarjousta vastaan ottanut muistaen historiasta Venäjän olleen aikoinaan jakamassa ja hävittämässä myös Puolan identiteettiä.

    https://fi.wikipedia.org/wiki/Puolan_jaot

    Äänestä

Niin. Venäläisten olisi paras korjata sieltä luunsa vielä kun kykenee.

1Äänestä

Onneton tappotahti niillä ainakin on. Luulis että jos molemmilla etulinjassa satojatuhansia ukkoja niin raatoja tulis satojatuhansia päivässä.
Kouluttais vittu vaikka verenhimoisia sotakoiria jotka repii kurkun auki ukrainalaisilta. Ei vittu voi olla noin hankalaa niiden tappaminen.
Sotakoiria voitas kouluttaa miljoonia ja kukaan välittäs paljonko niitä tehtävissä kuolee.

Äänestä
  • Kyllä barbaariryzziä kuolee ihan mukavasti, reilusti yli 1000 joka päivä. Moraalittomat ryöstömurhaajat eivät yleensä pääse edes lähelle eturintamaa, kun ukrainalaiset tappavat heidät jo matkalla sinne. Ukrainan avoimessa maastossa jalkaisin hyökkäävillä pienillä venäläisryhmillä ei ole mitään mahiksia drooneja vastaan.

    Äänestä

  • Typerä ehdotus. Sotakoirat olisivat tehokkaita vain suorassa lähitaistelussa, mutta sellaista käydään siellä nykyään hyvin vähän. Sotaa käydään etäältä drooneilla ja tykistöllä. Eivätkä ne sotakoirat pääsisi lävitse Ukrainan tehokkaista puolustuslinjoista ja piikkilankaesteistä yhtään venäläisiä paremmin ja kuolisivat drooneihin siinä missä barbaariryzzätkin.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Typerä ehdotus. Sotakoirat olisivat tehokkaita vain suorassa lähitaistelussa, mutta sellaista käydään siellä nykyään hyvin vähän. Sotaa käydään etäältä drooneilla ja tykistöllä. Eivätkä ne sotakoirat pääsisi lävitse Ukrainan tehokkaista puolustuslinjoista ja piikkilankaesteistä yhtään venäläisiä paremmin ja kuolisivat drooneihin siinä missä barbaariryzzätkin.

    Piikkilanka esteisiin kuolis esimerkiksi vain 10 000 - 100 000 hurttaa. Loput 1 000 000 käyttäs niiden ruumiita siltana piikkilanka esteiden ylitykseen.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Piikkilanka esteisiin kuolis esimerkiksi vain 10 000 - 100 000 hurttaa. Loput 1 000 000 käyttäs niiden ruumiita siltana piikkilanka esteiden ylitykseen.

    Suomen rajaaidan viereenkään tarvis kovinkaan montaa tuhatta koiranraatoa kuskata kun raadot muodostais sillan mitä käyttää ylitykseen.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Suomen rajaaidan viereenkään tarvis kovinkaan montaa tuhatta koiranraatoa kuskata kun raadot muodostais sillan mitä käyttää ylitykseen.

    Ukraina ei vois edes tulittaa loputtomiin taikka paukut loppuis ja venäläiset vois vaan kävellä paikalla ja lopettaa ukrainalaisten itkuntuherrus tarkkaantähdätyllä niska laukauksella.

    Äänestä

Niin edetään - kasaareille jaetaan taskurahaa ja vähän aseita - sodan pitkittyminen on TAVOITE.

Ja kun ongelma on laitettu aisoihin kasaarit eristetään pankkisektorilta kokonaan ulos. Kortti ei kelpaa - ei vaikka sitten itkisi.

Äänestä

Venäjä on kusessa. Kalusto loppuu, lentokoneita ei ole, ei saada varaosia, öjynjalostamoita paukutetaan päivittäin linnunradalle, öljynkuljetus takkuaa, Krimin niemimaa on käyttökelvottomassa tilassa ja elää pelossa, ukridroonit iskee jo Moskovaan ja pitkälle sisämaahan, putteri asuu piilossa jossain luolastossa. Kohta käy niinkuin Saddamille, että kaivetaan parta takkuisena jostain maakuopasta mistä ei enää ole uskaltanut poistua. Silmukka kiristyy. Edes Lavrov ei ole enää Putinin puolta, pyysi jo eroa mutta ei saanut sitä. Jos olisi lähtenyt niin olisi takuulla liittynyt Putinin yksityiseen lentokerhoon, ikkunasta alas. Pelolla voi hallita jonkin aikaa, kunnes huomataan että miksi pelätään. Hän on vain yksi mies jolla ei paljon ole ystäviä maailmassa. Putinin kello käy nopeammin joka hetki.

Äänestä
  • Tuleva talvi on käännekohta Putten erikoisoperaatiossa kun hyökkääjästä onkin tullut saalis ja hyökkääjän maa tuhotaan pala palalta droneja on jo miljoonia joita vastaan ei voi taistella.

    Äänestä

Aloittaja otti aiheen Suomimediasta?

juttusi sisältää vain 35%, mitä sanoi Puolasta, Unkarista ja Romaniasta suhteessa Ukrainaan?

Valikoivaa

Äänestä

Miksi?
Eikö löydy datsalle paikkaa omasta maasta?

Äänestä

Putten koko Venäjän infra tuhotaan droneilla, kansa vittuuntuu jo ennen sitä koko ukkoon.

Äänestä
  • Ukrainalaisiin ne vittuuntuu ja vaatii ydinaseiden käyttöä. Putinin sitten pakko noudattaa kansan tahtoa koska venäjä demokratia.

    Syntyy kivasti raatoja kun ukrainalaiset höyrystyy ydinpaahteessa. Hyvällä tuurilla kymmeniä miljoonia ukro-paskiaisia vuorokaudessa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Se voi kestää 15 vuotta.Mutta haltuun ne otetaan
joka tapauksessa.Siitä ei tingitä.Näin uhosi Putin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu