Käyttääkö Raamatun Jumala huumeita?

Anonyymi-ap

Kun lukee kyseisen Herran toilaikuista Raamatusta ja kuuntelee saarnamiesten mökinöitä Hänestä, niin väistämättä syntyy kuva kovia huumeita käyttävästä jengipomosta.

Toiminta on täysin epäloogista, suoranaista soheltamista. Kaikentietävä ja ennaltanäkevä luo ihmiskunnan, jonka sitten hävittää muutamaa seilaajaa lukuunottamatta. Jumalalla ei näy olevan munaa myöntää tekemiään virheitä eikä omaa tyhmyyttään, vaan kaikelle keksitään mitä oudompia ja naurettavampia selittelyjä ja kun ei muuta keksitä, niin sanotaan, että "tutkimattomat ovat Herran tiet".

Kuten jengipomon kuuluukin, niin kova ja arvaamaton tosi äijä Herra näkyy olevan. Omassa ylemmyysharhassaan elävä narsisti. Ja täysin edesvastuuton.

6

<50

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      No, uskovat ja teologit, tulkaahan kertomaan, miksi maailmankaikkeuden luonut Kaikkitietävä käyttäytyy kuin sekopää huumehörhö. Kai siihen joku selitys löytyy, vaikka sieltä Raamatusta.

    • Anonyymi00002

      Harhaoppiset tietenkin yrittävät julistaa vaikka mitä oppia.

      Kuten että Paavali on valehtelija ja Jumala kannustaa sotahulluuteen.

      Täytyy vain osata erottaa kahelit ja Jumalan lapset.

    • Anonyymi00003

      Monta harhaoppista on lähtenyt maailmaan.

    • Anonyymi00004

      Herra Sebaot loi Saatanaksi myöhemmin muuttuvan arkkienkeli Luciferin, vaikka kaikkitietävänä epäilemättä tiesi tästä tulevan vastustajansa ja vajavaiseksi luomansa ihmisen syntiin houkuttajan, ja syytti sitten ihmistä Saatanan pauloihin lankeamisesta.
      Vai eikö Herra Sebaot olekaan kaikkitietävä?

    • Anonyymi00005

      Huom!
      Jumalaa ei voi kiusata!

    • Anonyymi00006

      Kyllä Jumalallekin on joku asia arvoitus, vaikka tietää kaikki. Ei se tarkoita sitä että tietää edeltäsin vaikka tuleeko klaava ja kruuna, mutta Jumala tietää mikä voima siihen vaikuttaa, miten vetovoima vetää kolikkoa alaspäin. Jumala tietää kaiken sen mikä siihen vaikuttaa kun on luonut painovoiman, mutta ei hän sitä tiedä mikä on sattumaa ellei hän laske etukäteen lentoratoja, mikä tietenkin on mahdollista.

      Samoin kun Jumala luo ihmisen, laati DNA:n minkä mukaan ihminen kehittyy, niin ei hän tiedä mikä on ihmisen ensimmäinen sana minkä ääntää eikä aivan kaikkia ihmisen avioituksia voi tietää ja siksi olikin pettynyt siihen millainen ihmisestä tuli vaikka yritti tehdä Jumalan kuvan. Ei aivan sellaista tullut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      362
      1597
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1236
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      129
      1161
    4. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      136
      972
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      23
      900
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      842
    7. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      112
      517
    8. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      41
      514
    9. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      18
      500
    10. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      100
      460
    Aihe