Redikin on sitten pilalla

Alkuun Redi oli mukava kauppakeskus, koska oli niin rauhallinen. Nyt teinit ja mamut ovat täyttäneet sen. Pihalla sekin. Muutenkin Verkkosaari täytetty kaapukansalla, jonka pitää saada asua Helsinki kalleimmilla alueilla suomalaisten laskuun.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Älä äänestä SDP, jos halua rauhaa Suomeen!

Äänestä

Helsingissä näkee vain kaapukansaa ja kuulee joko Venäjän tai Ukrainan kieltä. En erota niitä

Äänestä
  • Onneksi en asu Helsingissä. Kyllä Oulukin on muuttumassa helvetiksi. 😈

    Äänestä

Eipä tässä ole juurikaan tärkeämpiä asioita. Kun hallitus on toitottanut viimeiset kolme vuotta, ettei rahaa ole ja sillä verukkeella on leikattu vähävaraisilta ja keskituloisilta toimeentulosta sekä nostettu palvelumaksuja ja alvia. Nyt sitten selviää, että rahaa on ollut hallihankkeelle, EM-kisojen lobbaukseen ja Uudenkaupungin autotehtaan pelastamiseen. Jokaisen näiden järjestelyjen takaa löytyy Kokoomuksen politiikkoja (mm. PM Orpo), Kokoomuksen rahoittajia (Kokkila) ja kokoomuslaisia lobbareita (Vapaavuori).
Osa hankkeista on runtattu läpi hallituksessa ilman kunnollista valmistelua ja osassa Orpo on ollut jäävi ja silti osallistunut päätöksentekoon.
Kyse ei näissä tapauksissa ole pelkästään rahasta. Toimintatavat ovat olleet niin hähmäisiä, etteivät ne kestä päivänvaloa.
Eivätkä pääministerin selitykset juuri auta, kun puhuu mitä sattuu ja syyttää muita.Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa.

Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-luvulla velaton, koska rikkaat oli laitettu verolle ja verotuloilla maksettiin hyvinvointivaltion menot.

Siihen aikaan tieverkkokin oli tiptop-kunnossa. Uutta asvalttia vedettiin joka vuosi ympäri Suomea. Suomen kansalla oli muutenkin rahaa ,esimerkiksi vuona 1989 rekisteröitiin yli 180 tuhatta uutta autoa.

Kaiken tuon ovat porvaripuolueet Suomesta tuhonneet, persut etunenässäKokoomus ja rikkaat katsoo oikeudekseen kustannutaa rikastumisensa kansalla

Kansa maksaa rikkaiden vaurastumisen veroissaan saamatta mitään ei edes lääkäriin pääse

Sosiaaliturva pois ja rikkaille yrityksille sosiaaliturva rahat siirtyy
Kuin itsestään

Suomen tyhmä,kansa vaan töllöttää telkkaria kotona van ja ihmettelee kun mtv n pissikset kehuu kokoomusta


Äänestä sdp jos et ole moni miljonääri

Äänestä

Äänestä SDP ja Jutta Urpilainen tahi Nazimaa, niin saadaan lisää matuja Stadiin.

Äänestä

sak

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Alkuun Redi oli mukava kauppakeskus, koska oli niin rauhallinen. Nyt teinit ja mamut ovat täyttäneet sen. Pihalla sekin. Muutenkin Verkkosaari täytetty kaapukansalla, jonka pitää saada asua Helsinki kalleimmilla alueilla suomalaisten laskuun.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu