NION 14 VUOTTA SITTEN...

IL:
8-vuotias Vilja Eerika kidutettiin hengiltä – Nyt hirmuteon tehnyt isä on Ylitorniolla, äitipuoli käy karaoke­kursseilla
Noin 14 vuotta sitten tapahtui yksi Suomen kaikkien aikojen järkyttävimmistä henkirikoksista, kun...
Kommentti:
Nyt jo?
5<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Vilja Eerika olisi nyt noin 14 vuotta vanhempi...

1Äänestä

Nuo lapsenkiduttajat ovat alhaisinta sakkia, ne pitäisi pysyä vankilassa loppuikänsä. Kuolemantuomio olisi Suomessa näissä järkyttävissä murhissa oikeudenmukaista. Vaan Suomessa ei sitä ole olemassa.

Äänestä
  • Tämmöiset roistot pitäisi pieksää ja upottaa suohon. Mitään asiaa ei ole luurata missään ihmisten ilmoilla. Miten ilkeävät pärstäänsä näyttää missään. Mitä tää ämmä tekee missään karaokessa,ei kukaan tule sinne missä tää murhaaja hoilaa.

    1Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Tämmöiset roistot pitäisi pieksää ja upottaa suohon. Mitään asiaa ei ole luurata missään ihmisten ilmoilla. Miten ilkeävät pärstäänsä näyttää missään. Mitä tää ämmä tekee missään karaokessa,ei kukaan tule sinne missä tää murhaaja hoilaa.

    Eiköhän ne hoidella.

    Äänestä

Joko pääsivät vankilasta? Lyhyet on tuomiot Suomessa!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

IL:
8-vuotias Vilja Eerika kidutettiin hengiltä – Nyt hirmuteon tehnyt isä on Ylitorniolla, äitipuoli käy karaoke­kursseilla
Noin 14 vuotta sitten tapahtui yksi Suomen kaikkien aikojen järkyttävimmistä henkirikoksista, kun...
Kommentti:
Nyt jo?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu