Muutto pois Helsingistä nopealla tahdilla..

Lapsien ehdolla mennään, onko muita jotka jättävät uppoavan laivan ja mamukoulut taakseen?
2388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Lauttasaaressa hermo lepää, muuta sinne.

Äänestä

Täällä ainakin yksi. Suunnitelmissa muuttaa Pohjanmaalle asap.

Äänestä

Lapsiperheet huutaa yhdellä suulla, luojan tähden paetkaa Helsingistä

Äänestä

Ehkä tämäkin demareiden ja muun vihervasemmiston juoni tedä Helsingistä maahanmuuttajien paratiisi

Äänestä
  • Tähän on tultu

    Äänestä

Tietenkin nämä mamut tulevat äänestämään SDP

Aika törkeää SDP kuinka alas vajoattekaan

1Äänestä

Itseni takia muutin sieltä pois jo 20 vuotta sitten ja se oli äärimmäisen helpottava ratkaisu. Terveys kohentui kun sai muualla hengittää puhdasta ilmaa eikä helsingin saasteita.

Äänestä

Persut pois Helsingistä muuttakoot vaikkapa Moskovaan.

Äänestä
  • Persut eivät ole putinisteja. Vihervassuja vanha suola janottaa

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Persut eivät ole putinisteja. Vihervassuja vanha suola janottaa

    Persut vastusti Ottawan sopimusta ainoana puolueena silloin kun sitä puuhattiin. Ja se, kuten tiedämme, on miinakieltosopimus. Ettei vaan puten ukoille tule pipi jalkaan

    Äänestä

Jo nyt on vaikeaa elää mamujen katujengi Helsingissä

Äänestä

Päätimme vaimon kanssa että emme tee lapsia tähän maailmaan

Äänestä

Hki on punavihreä onnela mamuille.

Äänestä
  • Mutta ei enää montaa vuotta sillä hesa painuu mereen.

    Äänestä

  • Anonyymi00022 kirjoitti:

    Mutta ei enää montaa vuotta sillä hesa painuu mereen.

    Sekopersu sotkee maaperän Ameriikan kaupinkiloissa

    Äänestä

Et sinä ole minnekään muuttamassa.

Äänestä

Kiitos käymästä, pysy poissa

Äänestä

Pääkaupunkiseutu muuttaa nimensä Matulaksi ja muuttuu islamivaltioksi viimeistään 2060

Äänestä

Maakunnissa on asuntoja edullisesti saatavana. Lapsille on kouluja joka kunnassa, koulukuljetus on järjestetty.
Ei tarvitse mitään koulushoppailuja harrastaa.

Äänestä
  • Velkaiset kerrostalot ja homehtuneita omakotitaloja.

    Tulkhee osthaman

    Äänestä

Muuttakaa vain pois Helsingistä perussuomalaiset. Rauhoittuu katukuva kun ette ammuskele kaduilla. Puheenjohtajanne Purrakin palkkasi verovaroilla erityisavustajakseen miehen joka on tuomittu naisen pahoinpitelystä ja aseen kantamisesta kaduilla.

Saatte maaseudulla kokea sen miten perussuomalaiset ovat hsnkalottaneet julkista terveydenhoitoa. Maksatte sairasvakuutusmaksua palveluista joita siellä ei enää ole. Yli 65 vuotiailla se sairasvakuutusmaksu on vielä korkeampi kuin työssä käyvillä.

Äänestä

Vihervasemmistolainen helvetti koko kaupunki

Äänestä
  • Työttömyyttä, välillä verovappaata työtä kausiapulaisena maatiloilha

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Lapsien ehdolla mennään, onko muita jotka jättävät uppoavan laivan ja mamukoulut taakseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu