Venäjä on valheen koti. Ei siis ihme, että sieltä löytyy aivopeseytyneitä russotrolleja tännekin änkyttämään.
Vastaukset 14
- Anonyymi00001
Venäjä on valhe.
- Anonyymi00007
Ahvenanmaan konsulaattikin sen todistaa, että vääryydelle on tulossa stoppi. Miksi eivät ole jo saaneet konsulaattia koskevaa sopimusta irtisanottua. Venäjälle ei voi antaa minkäänlaista hallinta oikeutta asioille, jotka on vääryydellä otettu aikanaan haltuun.
Päivän Hesarissa iso juttu asiasta, jossa Ahvenanmaalaiset taistelevat konsulaattia vastaan reilun pelin säännöin näin todistaen asioita, joita ei voisi Venäjällä toteutua, koska lait muuttuvat aina Kremlin halujen mukaisiksi. Missä on oikeus ja kohtuus?
- Anonyymi00002
Venäläinen oppii ensin valehtelemaan ja vasta sitten puhumaan 🙂.
- Anonyymi00003
Hehheh. Jopa runosuoni hersyää, aivopeseytyneitä. Mitähän tuo merkitsee ?
Itse omat aivot pessyt ? Jo on akateemista. - Anonyymi00004
Venäjällä valehteleminen on osa toimintakulttuuria. Hyvää valehtelijaa arvostetaan. Totuuden puhujaa pidetään vähän tyhmänä.
- Anonyymi00014UUSI
Noin se valitettavasti on. Valehtelu on juurtunut syvälle venäläiseen kulttuuriperimään.
- Anonyymi00005
Jos Venäjää jossain pitää arvostaa,on se,että on valheen valtakunta.
- Anonyymi00006
Orwell kirjoitti jo viime vuosituhannella maailmasta, joka on nyt toteutunut Putinin Venäjällä.
- Anonyymi00012
Siltähän tuo vaikuttaa.
- Anonyymi00008
Etsintäkuulutus! Löytäisikö joku venäläisen, joka ei valehtele luonnostaan? Ainakin trolleiltamme se käy tosi luontevasti.
- Anonyymi00009
Venäjältä niitä löytyy aina silloin tällöin mutta yleensä ne viimekädessä pääsee hengestään.
- Anonyymi00010
Da.
- Anonyymi00011
Venäjä on valhe.
- Anonyymi00013UUSI
Venäläisyydessä kaikki perustuu valheeseen. Venäläinen oppii ensin valehtelemaan ja vasta sitten puhumaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 981211
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku87834Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31764- 66683
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93616- 31593
- 18548
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist15541Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43513- 10466