Kivijalka-Temu menestyisi Hämeenkadulla

Jos vaan maksavat asiakkaat päästetään autoillaan asioimaan.
652
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Niinpä.tähän on tultu. Tekoporvareilla ei ole varaa, mutta auto pitää olla.
Älkää tulko pilaamaan keskudtaa.
Idiotpark on zone of poor.

Äänestä

Kiinasta ja maailmalta saa ilman Temuakin edullista, mutta laatu ja turvallisuus pitää varmistaa. Etiikka.

Äänestä
  • Kiinasta tavarat postitse mitättömän pienin rahtikuluin, ja yhtä helposti jopa yksityis-kuluttajille.
    Suomessa tavaraa myyvät kivijalkaputiikit saivat nauttia tuollaisesta superhalpa-tuonnista kojuihinsa itse vuosikymmenien ajan.
    Nyt kun tavis yksityiskuluttaja tilaa niitä samoja tuotteita itsenäisesti sieltä Kiinasta suoraan niin porvarit valittaa.
    Harmi ettei palveluita ja ruokaa pysty vielä "temuttaa".

    Äänestä

Ei menestyisi. Ei kukaan järkevä enää kiinalaista roskaa osta.

Äänestä
  • Eipä niin. Sulle molopää tiedoks että jos osaat lukea ja käyttää tietokonetta? Mitä mä epäilen. Niin näkisin netistä että noin 750 000 Suomalaista ko käyttää Tämän sivuja ja tilaa sieltä tavaraa.

    Äänestä

Toota. Läskiperseet ei jaksa kävellä montaa metriä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jos vaan maksavat asiakkaat päästetään autoillaan asioimaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu