Tekoäly väärässä

Kysyin tekoälyltä, keitä ovat suvaitsevaiset?
Tekoälyn mukaan suvaitsevaiset ovat ihmisiä jotka ymmärtävät myös muita näkemyksiä kuin omansa. Tämähän on täysin virheellistä tietoa. Kaikista suvaitsemattomampia ovat juuri suvaitsevaiset..
1581
3Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Ei sekään kaikkea näköjään tiedä vai onko sillä punalasit silmillä.

Äänestä
  • Woke älyllä on Punalasit

    Äänestä

Heh. Persuparka. Tekoälykään ei suostu myöntämään persujen mielikuvitusvihollisten olevan olemassa.

Äänestä
  • Pelle 🤡

    Äänestä

  • Eli teitä suvakkeja ei ole olemassa?

    Äänestä

Tekoäly ymmärtää kaiken sanatarkasti.
Suvakki eri asia kuin suvaitsevainen.

Äänestä
  • Sinä ilmeisesti osaat määritellä niiden eron ja tiedät mitä muut niillä tarkoittavat?

    2Äänestä

Suvaitsevainen suvaitsee vain samanlailla ajattelevat ja muslimit. Kumma juttu koska muslimit ovat ajatusmaailmaltaan suvaitsevaisten vastakohta.

1Äänestä
  • Ja suvsitsematon persu hyväksyy vain samalla tavalla ajattelevat, damanväriset ja samaa uskontoa olevat.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Ja suvsitsematon persu hyväksyy vain samalla tavalla ajattelevat, damanväriset ja samaa uskontoa olevat.

    Niin, mutta miksi te suvaitsevaiset ette muita suvaitse?

    1Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Niin, mutta miksi te suvaitsevaiset ette muita suvaitse?

    Kummallinen aukko suvaitsevaisuudessa persujen kohdalla. Muslimit jotka on 2x persut kuitenkin hyväksytte. Joko logiikka tai äly pettää. En tiedä kumpi.

    Äänestä

  • Hyvä kommentti

    Äänestä

Tekoäly valehtelee, on kaksinaamainen.
Kysyin tekoälyltä, miten saan hakkeroitua pankkiltilille lisää rahaa.
Tekoäly vastasi, ettei se anna ohjeita rikolliseen toimintaan.
Rikollisille kyllä antaa, tekoälyä käytetään huijauksiin ja tekoäly itse huijaa ihmisiä.

Äänestä

Trkoälyt tekevät aiavn hurjasti virheitä. Älä koskaan luota ammattiin liittyvissä asioissa. Se tekee hätäisiä päätöksiä ja jatkuvasti vääriä.

1Äänestä
  • Saman olen huomannut

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kysyin tekoälyltä, keitä ovat suvaitsevaiset?
Tekoälyn mukaan suvaitsevaiset ovat ihmisiä jotka ymmärtävät myös muita näkemyksiä kuin omansa. Tämähän on täysin virheellistä tietoa. Kaikista suvaitsemattomampia ovat juuri suvaitsevaiset..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu