Pienet palkat

Mielenkiintoista tietää, että roskakuski tienaa vähän alle tai yli 3000,00 euroa, kun ns. asiantuntijat/kirjanpitäjät ei tienaa tuotakaan! Tietotaitoa ja koulutusta olla pitää kirjanpitäjillä paljon enemmän!
4<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ai että jos osaat käyttää exeliä ja laittaa numeroita sarakkeisiin oikealla tavalla perse konttorin penkissä ansaitsee parempaa palkka kun tekee fyysistä duunia ja siivoaa toisten paskoja. Hmm....

Erikoinen maailma on tämä. Ne ketkä tekee raskainta duunia, saavat paskinta palkkaa. Jotenkin asia on saatu käännettyä niin päin että jos olet "koulutettu" tekemään jotain oikeasti simppeliä asiaa olet ansainnut paremman palkan. Tyhmempikin tajuaa että kyse on siitä että idea on maksaa tottelevaisille parempaa palkkaa, jotta kaikki olisivat tottelevaisia. Kirjanpitäjän työ ei nimittäin ole mitään rakettitiedettä, jos ollaan rehellisiä.

Äänestä
  • Meepä itse kirjanpitäjäksi, mikä vastuu!!!

    1Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Meepä itse kirjanpitäjäksi, mikä vastuu!!!

    Ampuisin itteni niin yksinkertaisessa ammatissa, että ei kiitos. Vastuu? Ai silläkö se on myyty ihmisille, jotta tuntevat itsensä muita paremmaksi? En väheksy kyseistä ammattia, mutta palautan maan pinnalle jos joku kuvittelee olevansa roskakuskin yläpuolella kirjanpitäjänä.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Meepä itse kirjanpitäjäksi, mikä vastuu!!!

    Eihän kirjanpitäjällä ole vastuuta. Jos tekevät mokia eivät joudu vastuuseen.

    1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mielenkiintoista tietää, että roskakuski tienaa vähän alle tai yli 3000,00 euroa, kun ns. asiantuntijat/kirjanpitäjät ei tienaa tuotakaan! Tietotaitoa ja koulutusta olla pitää kirjanpitäjillä paljon enemmän!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu