Kun hallitus luopui työsuhdepyöräedusta, siitä enää selvitty Tunturissa. Orpo-Purran naula arkkuun.
Vastaukset 27
- Anonyymi00001
Eikö työläinen pystykään pyöräilemään töihin ilman valtion/veronmaksajien tukea? Ehkä potkulauta olis parempi ja kuntoa kohottavampi kulkuneuvo köyhälle toveri-työläiselle?
- Anonyymi00023
OrpoPurran jättileikkaukset ovat pakottaneet yhä useammat kotitaloudet luopumaan autosta, kuten myös bensan EU:n toisiksi korkeimmaksi nostettu 25,5%:n alv, joten väki on siirtynyt polkupyöriin ja sähköpyöriin, jonka työsuhde-edun tietenkin kauhukabinetti poisti kiusatakseen halpaan työmatkapyöräilyyn siirtyviä. Tunturi meni konkkaan tämän kiusan seurauksena.
Petteri & Riikka: Ei halpoja työsuhdepyöriä kansalle !
- Anonyymi00002
-
- Aloittaja on täys -SDP:n Pöljäke-PUNIKKI - !
- - Anonyymi00003
Polkupyöräetu nosti vain polkupyörien hintoja. Ylihintaa maksoivat kaikki muut, jotka eivät etua saaneet.
- Anonyymi00004
Laudat tarjosi Marinin hallirus kun uuden auton romuttamassa - sai ostaa Tunturi-pyörät , lisään avaukseeni
Sanna kas Rahaa oli ajattelu - Anonyymi00005
Jupiter polkupyörä 143€. Halvin sähköpyörä 480€. Mihin sitä veroetua enää tarvitaan?
- Anonyymi00006
Pyöräily on komminismia.
- Anonyymi00020
Soinin mukaan HallaJussi on fillarikommari, taitaa ajaa Tuntsaa.
- Anonyymi00021
Anonyymi00020 kirjoitti:
Soinin mukaan HallaJussi on fillarikommari, taitaa ajaa Tuntsaa.
SippiJuha lahjoitti Timpalle fillarin, erikoisvahvistetun, käy sillä ostarilla iltapäiväkaljalla.
- Anonyymi00007
Petterin Oma päätös ministerinä.
- Anonyymi00008
Helkama Velllox on myös tehnyt miljoonatappioita monta vuotta peräkanaa.
Voidaan siis odottaa pian uutisia. Suomalainen ostaa kiinalaista kamaa. - Anonyymi00009
Persut ovatkin innoissaan kun saivat fillaritehtaan nurin, vielä suunnitelmissa on kaataa ainakin Helkama.
- Anonyymi00010
Aloittaja ei selvästi ole taloustieteen erikoisasiantuntija, mutta voisi hieman perehtyä aiheeseen ennenkuin kirjoittaa paskaa. Tunturi on tehnyt tappiota pitkään ja sen emoyhtiö on yrityssaneerauksessa. Emoyhtiötä ei kaukainen Tunturi kiinnostanut enää pätkääkään ja se sai mennä. Emoyhtiö on myös konkurssivaarassa.
- Anonyymi00025
Aloitus oli suoraan valtamedian tämän päivän uutisesta lainattu, ei aloittajan päästä. Seuraa mediaa, siis muutakin kuin puoluemainosmedioita Suomen Uutiset ja Verkkouutiset, niin pysyt kärryillä.
- Anonyymi00011
Jos ei ole vihervassareilla varaa ostaa edes pyörää, niin kävelkööt.
- Anonyymi00012
Pitää olla opaskirja, josta saa selville, millainen pyörä on paras mahdollinen. Maastopyörä, kaupunkipyörä, isopyöräonen, kapeapyöräinen... niin, ja vaihteet. Riittääkö yks käsijarru jalkajarrun lisänä, monivaihteinen maaston mukaan, vai riittääkö vaan jalkajarrut?
- Anonyymi00013
Vakavarainen Tunturi myytiin Hollantiin, joka imuroi taseen tyhjäksi.
- Anonyymi00017
Näin on, firma pistettiin lihoiksi jo aika päivää sitten. Eikä ollut enää yhtään suomalainen firma.
- Anonyymi00014
Kertoo vasurien mielenmausemasta jossa he ovat avuttomia ja tarvitsevat valtuon tukea kaikkeen. Jos joku vit... tunturi menee konkurssiin jos valtio ei tue polkupyörän ostoa koko kansalle niin joutaa mennä.
Onko vasurisuomessa joku asia mihin ei ole sorvattu tukimekanismia ja virastoa sen ylläpitoon niin kertokaa. On se kumma kun ennen pärjätiin paremmin ilman mitääm tukia
Jopa lapaia oli joka talossa 5- 10 - Anonyymi00015
Eli,työsuhdepyörillä,ylläpidettii firmaa?
Kallista,puolueellista,jos noin. - Anonyymi00016
Purra tuhosi pappa tunturin ja monen papan elämän. Miksi persut ei välitä suurista ikäluokista?
- Anonyymi00018
Harmi, tekivät hyviä käyttöpyöriä etenkin Suomen talviolosuhteisiin.
- Anonyymi00019
Ei ole ainut yritys joka on ajettu konkkaan Purran toimesta,
Suomessa on nyt ennätysmäärää konkursseja- Anonyymi00022
Et kai ole vähän yksinkertainen ja tyhmä?
- Anonyymi00027
Oikeistohallitus ei halua köyhällistön ja duunarien parantavan kuntoaan.
- Anonyymi00028
Tuloerojen pitää näkyä myös ihmisten kunnossa.
- Anonyymi00029
Monesko firma tällä kaudella?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän49956Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15838Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl500788- 46717
- 42654
- 36596
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30586Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530- 44480