miksi joku yleensä uskoo perussuomalaisten olevan työväenpuolue. Perussuomalaisten päätökset kokoomuksen, rkp:n ja kd:n ohella palkansaajia kohtaan ovat olleet pelkästään negatiivisia. Toki tollot menevät ansaan kun perussuomalaiset esittävät olevansa patriootteja, vaikka ovat todellisuudessa vain oman hillotolppansa nuolijoita. Hyvänä verrokkina on 30-40 luvun natsit Saksassa jotka harhauttivat kansalaisia juutalaisvihan varjolla, eli samanlaisella mitä perussuomalaiset tekevät maahanmuuttajien kohdalla.
Ihmettelen sitä
Anonyymi-ap
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Siis tämänkin aloittaja on niitä, jotka kannattavat laitonta maahantuloa ja ovat seuraavassa hetkessä valittamassa jos etuuksia joudutaan leikkaamaan! Iso ristiriita tai silkka ymmärtämättömyys!
Vassariliitto on nykyään lepakkopuolue.
Persut eivät ole aito työväenpuolue, joka ajaa työläisten etuja, koska persut eivät vaadi työväen diktatuuria eivätkä tuotantolaitosten , rahalaitosten, apteekkien,- ja vähittäiskauppojen, julkisenliikenteen, maatalouden jne.yhteiskunnallistamista.
SDP ajaa.
SDP on tehnyt tästä päätöksen puoluekokouksessaan 1900-luvun alussa yli 20 vuotta ennen veristä punakapinaansa (kansan äänestäessä väärin vaaleissa).