VENÄJÄ USKOTTOMAKSI!

IL:
Venäjällä kuohuu: Kansa menetti uskonsa
Kommentti:
Voi herranen aika, onks heist tullu ihan jumalattomii!
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mut onneks Putin on uskos, ainaki hää tekee kirkossa ristinmerkkei ja sytyttelee kynttilöi.
Ainaki valokuvis!
Ja arkkipiispa heiluttelee suitsukeastiaa kultavitjois ja hymyisee hospotii...

Äänestä
  • Jos ei Putin olis uskos ja näyttäis kansalle esmerkkii, Piru peris koko Venäjän!

    Äänestä

Pikku"miehen" lähtölaskenta alkanut. Ryssä ilman polttoainetta,ruokaa, ja miehiä jotka tekisivät työn. Ei ole kun vanhoja äijiä ja nekin kännissä päivät pitkät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

IL:
Venäjällä kuohuu: Kansa menetti uskonsa
Kommentti:
Voi herranen aika, onks heist tullu ihan jumalattomii!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu