Epäonnistunut maahanmuutto hajottaa yhteiskunnan
Sisäinen turvallisuus kulkee käsi kädessä ulkoisen myötä. Jos kansalaisilla ei ole yhteistä näkemystä ja kokemusta Suomen suunnasta, puolustustahto lähtee rapautumaan kiihtyvää vauhtia. Hyvinvointivaltiosta on pidettävä kiinni, vaikka velkaisen valtion puitteissa se tuottaakin tuskaa.
– Sisäinen yhtenäisyys ja valtion koheesio ovat vähintään yhtä tärkeitä kuin ulkoinen turvallisuus. Ja suurin tekijä, mikä hajottaa sisäistä koheesiotamme on epäonnistunut maahanmuuttopolitiikka, Grönroos muistutti.
– Kaikki maanpuolustukseen tehtävät panostukset valuvat hukkaan, jos suomalaisten annetaan jäädä vähemmistöksi omassa maassaan vastuuttoman maahanmuuttopolitiikan seurauksena.
SUOMEN UUTISET
maahanmuutto taas syy
13
92
Vastaukset 13
- Anonyymi00002
Ihan itsestäänselvyys.
- Anonyymi00003
No eipä tarvi olla sotatieteiden maisteri tai valtiotieteiden professori huomatakseen, että about koko eurooppa on yhtä sotatilaa näiden raketti-insinöörien takia. Autoja palaa pitkin Pariisin katuja. Mamujengit räjäyttelee ja ammuskelee Ruotsissa. Britanniassa lapsia raiskattiin järjestelmällisesti yli 250.000 mamujen toimesta. Tässä nyt ihan muutama vain mainitakseni. Mutta eipä siinä mitään, otetaan vaan kahmalokaupalla lisää. Vihervasemmiston muuten niin nihkeän kuivat paritteluvehkeet muuttuu luisteluradaksi kun luvassa on sotaa pakenevien miesten tänne ottaminen. "Näytän vanhemmalta, mutta voin todistaa olevani 17 ja raiskata liikuntarajoitteisen". Tosi juttu..
Mutta mitäpä te minusta ja tästä asiasta välittäisitte. Olenhan sentään kammotus valkoihoinen lihaa syövä hetero fasisti rasisti ku klux klan persu joka ajaa pienellä polttomoottoriautolla. Pahin kaikista. En edes kärpäsiä tapa vaan päästän ne talosta pihalle, mutta silti olen pahin kaikista. Lapsia raiskaileva väkivaltainen somali on pientä minuun verrattuna!! - Anonyymi00004
Radikaalin vasemmiston tavoite onkin hajottaa yhteiskuntaa. Se on aina ollut niin.
- Anonyymi00006
Eduskunnan vasen laita keskusta lähtien ajavat suomen kulttuuria, kieltä, tapoja ja käyttäytymistä maahanmuuttajien suuntaan.
Pikkuhiljaa olemme häviävä osa suomalaisuutta sinä mitä se on aikaisemmin tunnettu, työtätekevää, rehellistä, osaavaa, auttavaa jne. kansaa.
Tämä on se suunta minkä vihersosialistit toivovat tapahtuman. - Anonyymi00007
Kannattaa muistaa, että islam on lakiuskonto. Imaameilla on suuri valta ja heidän sana on laki. Islam soveltuu erittäin huonosti länsimaiseen yhteiskuntaan.
Islamistiset toimijat ja verkostot pyrkivät nyt lisäämään yhteiskunnallista ja poliittista vaikutusvaltaansa Euroopassa erilaisten strategioiden kautta. Tämä ilmiö herättää laajaa keskustelua turvallisuudesta, integraatiosta ja eurooppalaisista arvoista. - Anonyymi00008
Asumis-ja toimeentulotuet kaikilta pois, samoin takuueläkkeet, loppuu turhien tulo!
- Anonyymi00016
Sä haluat suomesta usan osavaltion.
- Anonyymi00009
Jo kolmannes helsinkiläisistä on ulkomaalaisia:
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4f20ae9b-d940-4b8a-81bb-821de5f5ed62
"Helsinki juhlistaa virstanpylvästä 21. elokuuta käynnistyvällä Kiva kun olet yksi meistä -kampanjalla." - Anonyymi00010
LUE:
Väestönvaihto kiihtyy Helsingissä.
SDP juhlistaa virstanpylvästä 21. elokuuta käynnistyvällä Kiva kun olet yksi meistä -kampanjalla.- Anonyymi00011
Onko sinun elämässä mitään muuta kuin mamut. Mene sinäkin kalja persu töihin niin ei tarvi täällä koko ajan itkeä...
- Anonyymi00012
Okei saitte ylipuhuttua, äänestän joko demareita tai vihreitä.
- Anonyymi00013
Vasemmistolle lähtee ääni täältä
- Anonyymi00017
"Epäonnistunut maahanmuutto hajottaa yhteiskunnan"
Sehän onkin tarkoituksena. Yhtenäistä kansaa on vaikea hallita ja orjuuttaa
mutta kun ostetaan uusia ryhmiä maahan nykyosten rahoilla ja laitetaan ne
tappelemaan keskenään niin saadan lopulta kaikki orjuutettua.
Elli tehdään pikkuamerikka. Joukko miljonäärejä ja miljardöörejä hallitsee miljoonia.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1071288
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku94908Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31824- 66703
- 32645
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93642S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16584- 18578
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43533- 10486