Jos tämäkin keskustapalsta suljetaan lain vastaisena ? Prosessi on siihen menossa.
Mihin toverit siirrytte
Anonyymi-ap
2059
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Ei suljeta, koska mitään lakia ei ole rikottu.
Pahalta näyttää. Palsta rikkonut yksilönvapauttta.
https://i.pinimg.com/736x/8e/64/d0/8e64d09c126cce720b01ab8e95e27fa4.jpg
Ja mitä sitten vaikka olisi? Mutta mitään lakia ei ole siltikään rikottu. Ja yksilönvapautta ei ole edes mainittu laissa, vaan se kuuluu anarkiaan
Kukahan sen sulkisi, tämä on kaikille avoin keskustelupalsta, jota sinä, persutrolli, et pysty sulkemaan.
Voisit pysyä palstan aiheessa, pysyisit palstalla.
Olet luvannut meille "kommunsiteille" tekeväsi "välikysymyksen eduskunnassa" ja "pikälistan"!
Missä ne viipyvät?
Joten älä viitsi, aikuinen mies horista typeryyksiä.
En usko että tuo kaveri on tosissaan, vaan pelleilee. Ei edes persu voi olla noin tyhmä.
Kyllö voi, se on nähty.
Yksilön vapaus iso asia demokratiassa, et saa puuttua toiseen esim, että sen kirjoituksia poistat avoimilta sivuilta, ja suljet netinkäyttöä katkaisemalla nettinsä ao palstalle. Lievemmissä tapauksissa sakkkoja, linnaakin voi tulla.
Oikeus päättää, ei vasemmiston kokoukset.
Et näytä edes tietävän mitä yksilön vapaus tarkoitaa. Voin antaa vinkin; se ei kuulu demokratiaan.
Pysy persutrolli aiheessa, pysyt palstalla!
Miksi tämä palsta voitaisiin poistaa lainvastaisena. Palstan aiheena on Suomen Keskusta ja puoluekannastaan riippumatta siitä on oikeus keskustella kaikilla, jota aihe kiinnostaa. Joko puolueen puolesta tai sen politiikkaa vastaan.
Sama sääntö pätee myös kaikkien muiden puolueiden palstoilla. Oikein hyvä niin. Se on demokratiaa ja tuo väriä keskusteluun kun keskustelijat eivät ole yksin kyseisen puolueen kannattajia.
Punaprikaati kaapannut keskustan palstan, munaskuita myöten -valvomo, josta poistoja tuhottomasti. Kuin Putin malli. Punaväkeä ei poisteta. Palstan valvomo yhä Neuvostoliittoa osa, nyt Venäjää. Huutavat "persua" kaikki me keskustalaisetkin ollaan heille persuja. Tämä keskustanpalsta ei toimiva, siksi tuleekin poistaa, ja pidetään raunioilla loppuhartaus. "paljon tinasit, paljon pilasit, viimein kolvisi kylmeni"
Persutrolli, annan HYVÄN neuvon, PYSY PALSTAN AIHEESSA JA HANKI TOIMIVAN OPERAATTORIN NETTI.
Katsos, persutrolli, tämä palsta on tarkoitettu keskusteluun SUOMEN KESKUSTASTA JA SEN POLITIIKASTA eikä "kommunsiteista" eikä demareista eikä "keksusta suuntaisuudesta" eikä myöskään "sisarpuoluresta".
"NYYH, NYYH"!!!!
Kuinka joku voi ulla näin tyhmä?
"Tuhat" kertaa on nyt viime vuosien aikana tälle avaajalle kerrottu samat asiat, mutta sama kitinä jatkuu edelleen!
Oisko aika ottaa aika "kallonkutistajalle"?
"tämäKIN keskustapalsta"???
No, siirrytään vielä uudelle keskustapalstalle, joka on laillinen. Jos laillista keskustapalstaa ei löydy, perustetaan itse sellainen.
Mikä muu palsta on suljettu?
"Keksusta suuntainen" persupalstako?
Toverit härkävaunuilla Venäjälle, sieltä tulleetkin komukat.
Venäjä on persu/vkk-landia. Sinne vaan persutrolli,kohti henkistä isänmaatasi MARS MARS !!!
SDP meni pää kolmantena jalkana venäjälle 1918 jossa suomen kommunistit perustettiin, geenit yhä elää. Historiaa, poistaminen ei muuta historiaa, ei putin tyyliä toverit.
Ei mennyt. Vain kuusislaiset menivät. Eikö kansakoulussa opetettu historiaa?