Täällä kohisevat tuntuvat olevan sitä mieltä, että on ihan OK ajaa viritetyllä jarruttomalla mopolla 90km/h muun liikenteen seassa. Entäs jos olisi liissannut jonkun jalankulkijan, lapsen opettelemassa koulutietä, vauvan vaunuissaan? Olisiko sekin ollut hyvä?
Vastaukset 12
- Anonyymi00001
Nythän kävi niin että poliisi liisasi lapsen ja sen jälkeen laitto tunniksi paikat murtuneena rautohin ennekuin päästi hänet turvaan ambulansiin liisaaja poliisin otteesta onneksi ei kuollut liisaja poliisiin toimesta.
- Anonyymi00012
mopo ajanut jo kauan eikä onnettomuuksia... ei se nopeus tarkoita että olisi järjettömästi ajanut...
tuossa tilanteessa taas oli takaa-ajo...
miksi poliisi alotta vaarallisen takaa-ajon taajamassa jossa on ihmisiä ja muuta liikennettä?...
- Anonyymi00002
Poliisiaton rattiin on valittava sellainen, jolla on kortti ollut jo jonkin aikaa.
- Anonyymi00003
Järjen ääni
tuossa viestissä jytisevä äänesi on oikein
Koulut alkassa ja noin ajo taidottomia poliiseja kaikkialla
- Anonyymi00004
Mopomiitin terroristi hurjasteli rekisterikilvettömästi.
Kuvitteli kai välttävänsä rangaistuksen kun ei saada valokuvaa. - Anonyymi00005
No hyvähän se olisi ollut että joku ruumis olisi tullut mopojonnen tekemänä. Jonnet ja Janitat olisivat sitten päässeet aitopaikalta kuvaamaan kännykällään videota tiktokkiin uhrista ja nauramaan päälle.
Siis oikeasti: sairastahan tämä nykyaika on. Rikollisia paapotaan ja ymmärretään, kakaroille ei kukaan enää saa kuria ja rajoja. Noiden mopoterroristien vanhemmat ovat samanlaisia molopäitä. - Anonyymi00006
Oletteko te jeesustelijat käyneet katsomassa nitä videoita joita se järjettömänä liikenteen seassa kaahaava räkänokka on nettiin ladannut? Toista sataa muun liikenteen seassa keula pystyssä vastaantulevien kaistalla ja muuta yhtä järkevää. Olisi pian tappanut jonkun sivullisen järjettömällä touhullaan. Kakara sai mitä ansaitsi.
- Anonyymi00009
Kuvitelkaa, nyt nuo mopojonnet pitää Helsingissä ensi lauantaina mielenosoituksen, ajavat satojen laumassa Tattarisuolta keskustaan. Teemana on poliisin ikävä toiminta. Nyyh!
Yleä ja Hesaria myöten toimittelijat ovat 100% mopojätkien puolella, ainoastaan heitä haastatellaan ja kysytään mielipidettä. Poliisi halutaan mustamaalata.
Kieroon kasvaneita ovat tämän ajan keski-ikäisetkin ja nyt heidän kakaransa seuraavat tietä.
- Anonyymi00007
Tuntuu olevan kaikilla jotka pelkästään tuomitsee tuon pojan niin jokaisessa julkitulossa löytyy jos,jos ja jos.Miksi v..tussa pitää kokoajan jossitella????Tuossahan ei tapahtunut mitään muuta kun poika yritti karkuun ja poliisi veti kylmästi sen teräsaitaa ja konttia päin.Jos tien laidassa olisi ollut porukkaa olisi poliisi ajanut niidenkin päälle,jos siinä olisi ollut kävelijä,jos,jos....Kyllä on ihme jossitteilijoita ja paljon.
- Anonyymi00008
Vaikka sinä et sitä tajua, niin tuollaiset asiat on syytä jossitella etukäteen- Sen jälkeen jos ne ovat tapahtuneet, niille ei enää voi mitään.
- Anonyymi00010
Sinulla ei älli riitä tajuamaan, että jos ajaa rajusti viritetyllä mopolla ilman rekisterikilpeä, niin syyllistyy rikokseen josta seuraa rangaistus. Sinun mielestä kaveri olisi vaan pitänyt päästää karkuun tai antaa jopa palkinto.
- Anonyymi00011
No jälkikäteen jossittelu ei ainakaan olisi auttanut kun tuo kakara olisi tappanut järjettömällä kaahaamisellaan jonkun.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a5881238- 80917
Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo
Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.274694- 56656
Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.
Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä189653Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!
Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o161632Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta132621Katotaan miten jaksat tätä
Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.88600Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!
Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht203546Tiedätkö mitä mies
Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut20506