Kyllä, mopopojat järjestää vihreiden iloksi mopomiitin keskelle Helsinkiä, äkkiä tiesulut!!!
Mopomiitti viikonloppuna Stadissa
Anonyymi-ap
31134
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Tuusulasta on pitkä matka Helsingin keskustaan mopolla 😭😭😭😭
Viritetyillä "mopoilla" pääsee Hesaan melko nopeasti.
100 km/h parhaat kulkavat.
Itä-saksalaisella Simsonilla pääsi 60 km/h vakiona
Eläköön YYA-sopimus
sitävaan että ei kannata joutua poliisin tappolistalle... voi esim. joutua kiilatuksi hengiltä?
Anonyymi-ap
2026-08-15 14:46:33
ym jne kivamiehet järkkäilee mafiankin aknssa ja jariaarnioiden...
https://www.threads.com/@marckumakin/post/Db31ThPEZpp/ei-saatana-se-mopo-ei-suistunut-mihinkaan-vaan-kiilattiin-kohti-konttia-auto/
Tuusulan motoria vaan kahta kaistaa mopolla!
Ottakaa kamerat mukaan jos tulee tälläsiä "tuusulan" trump ice joukkoja sinne pahoinpitelemään nuoria.
ottaahan ne ja tuleehan niitä, siellä on varmuudella mellakkapoliisit ameriikan malliin
jokainen viilattu mopo sakotetaan
Jokainen viilattu mopo kiilataan # KRÄSH #
Kaikki elokapinalliset makoilemaan rastina Mannerheimintielle.
Tuosta Elonkapinan tempauksesta on muuten Youtubessa video, jossa tubettaja laitetaan poliisin toimesta putkaan, koska kuvaa Elonkapinallisia.
Outoa, sillä Mannerheimintie on yleinen paikka.
Tubettaja sai sakot niskottelusta kun ei totellut poistumiskäskyä.
Elokapina estää mopopoikien ajelut.
saiko elopellet sakkoja, ei koska ovat sitä eliittiä.
On aika aloittaa kiilailut nyt tosissaan!
kikkeliskokkelis: "Hei me kiilataaan!"
Katsellijoille mukaan repullinen mätiä kananmunia !
Palokuntaa ei tarvita enää puolen vuoden kuluttua? Mopopojan epäiltyjä rikoksia tutkiva Helsingin poliisi aikoo tiedottaa asiasta vasta, kun esitutkinta on valmista. Siihen voi mennä kuukausia. Näin se haluaa rauhoittaa tutkintaa. Poliisi aikoo kuulla mopopoikaa lähiviikkoina, kertoo tutkinnanjohtaja rikoskomisario.
Aivan varmaan on Woke vastamiekkari paikalla mutta missä on elokapina?
Huomenna tapahtuu! Stadi vallataan mopoilla!
Laittomista mopoista voi lähettää tiedot poliisin vihjenumeroon😃👍
Kaikista laittomista illegaaleista voi lähettää tiedot poliisin vihjenumeroon😃👍
Taidat olla väärällä osastolla. Mutta kaikki laittomuuden mopomiiteistä voinee ilmoittaa poliisin vihjenumeroon 👍
Illegaalit alienit on ilmoitettava poliisin tietoon
Ilmoita ihmeessä😃
Hyvä tehdä moporatsia oisko ainoatakaan laillista paikalla ja tosiaan missä Elokapinalliset noi mopot päästävät hurjat päästöt 2 tahti öljy palaa
Ai onko Heslaisillakin jonneilla mopot siellä nyt voikin olla ihan vakio skoottereita
Nyt on persula jakautunut jyrkästi kahtia. Osa haukkuu poliiseja ja puolustelee mopopoikia, osa taas puolustaa poliisia ja moittii mopopoikia. Pitäisiköhän teidän miettiä yhteinen linja?
Äkkiä kehittämään tarina matu mopopoliisista niin saadaan lampaat, eikun siis kannattajat ruotuun.
Mikä on Vihervassarin mielipide laittomiin mopoihin hulinointiin ja poliisin toimintaan onko heillä kaikilla sama mielipide
Tämä oli tarina siitä yhteiskunnan rakenteellisesta sorrosta pienempivoimaista kohtaan ne kiilataan yhteiskunnan ulkopuolelle vaikka väkisin
Porukka jakautuu kahteen osaan.
Noin 5% tai alle ymmärtää, että kyse oli kahdesta eri rikosasiasta. Ainoastaan poliisin törkeä kiilaus on sen arvoinen, että sitä kannattaisi puida. Ilman kilpeä ajaminen on mitätön rike, jonka vuoksi ketään ei pidä yrittää lahdata hengiltä.
95% sotkee asiat keskenään ja jauhaa jostain mopon pärinöistä ja virityksistä. Kyseinen porukka koostuu vitsalla ja tukistamalla kasvatetuista tiukkapipoista, sekä seniileistä vanhuksista.
Polisivaltio on pidemmällä kuin tajuammekaan, sillä yleisön ollessa näin tyhmää, ei tarvita mitään manöövereitä, riittää kun toimitaan aina vain törkeämmin ja väkivaltaisemmin.