Eipätietenkään

Johtuuko hyönteissyöjä lintulajejen alamäki hyönteisten puutteesta,
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Entisaikoina mörkölipposelle hyönteisten oli vitsaus.

Äänestä

Uskoakseni suurimmalle osalle ihmisistä on yksi ja sama. Onko noita hyönteisiä tai lintuja edes olemassa?

Äänestä
  • Ei se oikein tämä systeemi pelaa jos hyönteiset katoavat.

    Äänestä

Pienestä se on kiinni maataloustuotteiden tuottaminenkin.

Äänestä

Kohta syödään puppua johon ei tarvita risteyttäjiä. Pää asia, että pallolla porukka lisääntyy ja tulee uusia nälkäisiä ruokittavia, että tuottaja pääsee tienaamaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Johtuuko hyönteissyöjä lintulajejen alamäki hyönteisten puutteesta,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu