Mopopojan tieltä suistaminen

Anonyymi-ap

Menee tosi pitkään ennen kuin lopullisia tuomioita jaetaan. Niin meni persuvornasen tapauksessakin. Mutta toivon, että mopopoika saa itselleen mahdollisimman suuret korvaukset kärsimyksistään ihan vaan siitä syystä, että sillä osoitettaisiin, että poliisi on se, joka lakia valvoo eikä riko sitä.

2

<50

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Saa nähdä, mitkä sepustukset poliisiautoa ajaneelle naiselle lakimiehet laatii puolustuksesi? Ja mitä selitellään sille toiminnalle, joka tieltä kiilaamisen (kaksipyöräinen) osalta keksitään? Kai paras puolustus lienee, ettei akka osannut ajaa autoa? Olihan siellä kurssitodistuskin siitä, että auton hallinta on huonoin mahdollinen, arvosana 1.
      Kaikki ne poliisiksi pääseekin ja tolloimmathan niistä pääsee jopa persujen edustajiksi, kun toisia tolloja riittää niitä äänestämään.

    • Anonyymi00002

      Saman palkan se poliisi saa, vaikka näpertääkin tästälähin jotain raportteja toimistossa eläkeikäänsä saakka. Olkoon tyytyväinen ja veronmaksajat ne korvaukset maksaa, joita tuolle tuomitaan. Potkut tuo kyllä ansaitsisi, kuten Vornanenkin, joka tosin itse ns. irtisanoutui poliisin toimesta.
      On nuo persut kyllä yksiä ääliöitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      357
      1106
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      748
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      37
      696
    4. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      49
      590
    5. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      41
      588
    6. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      533
    7. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      320
      496
    8. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      19
      481
    9. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      75
      471
    10. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      22
      459
    Aihe