Venäjällä huono maine

Vardinkin entisissä Itä-blokin msissa.
Ei muutu paremmaksi. Venäjän huökkäys Ukrainaan viimeinen niitti mikä vei luottamuksen.
Venäjän kansa tietää tämän myös.
Venäjällä syytä pitää suut supussa.
Venäläiset elävät pakkovallassa ja pelossa.
Surkeaa aikaa koko Venäjälle.
Vastavallankumous tulossa ennen pitkää.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos venäläiset halusisi rauhaa, kehitystä ja demokratiaa, ne kävelisivät fasistihallinnon nurin viikossa. Mutta ei.

Orjakansa, slaavit viihtyy orjan asemassa. Näin ei tarvita pienintäkään moraalia tai vastuunottoa. Onni on sitä että viime yönä ei tultu hakemaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vardinkin entisissä Itä-blokin msissa.
Ei muutu paremmaksi. Venäjän huökkäys Ukrainaan viimeinen niitti mikä vei luottamuksen.
Venäjän kansa tietää tämän myös.
Venäjällä syytä pitää suut supussa.
Venäläiset elävät pakkovallassa ja pelossa.
Surkeaa aikaa koko Venäjälle.
Vastavallankumous tulossa ennen pitkää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu