Englannissa osataan. Koomikko osallistuu vaaleihin koomikkomaisesti roskikseen naamioituneena ja esittäen absurdeja vaalilupauksia.
https://yle.fi/a/74-20240146
Suomessa tuo mitään uutta ole. Onhan meillä persut!
Kreivi Roskisnaama
2
<50
Vastaukset 2
- Anonyymi00001UUSI
Oli kyllä hieno temppu muilta puolueilta olla asettamatta ehdokkaita Faragea vastaan. Nyt Farage joutuu nöyrtymään tappelemaan vaalikampanjassaan roskapönttöä vastaan ja kaiken lisäksi mielipidekyselyt ovat ennustelleet roskikselle jopa voittoa :)
- Anonyymi00002UUSI
Farage on kähminyt isoja lahjoitusrahoja.
Varmaan meillä Suomessakin kapitalistikerhon, pro markkinatalouden keräämistä yli kahden miljoonan vaaliavustuskassasta riittää persuehdokkaillekin vaaliavustusta. Ovathan persut tehnert heidän eteensä hyvää työtä oikeistohallituksessa verohelpotusten muodossa ja työntekijöiden oikeuksien kaventamisessa. Jotkut toivoisivat persut roskiin mutta kapitalistit diggaavat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a5971269- 81947
Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo
Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.289727Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta157700Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.
Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä206684- 57664
Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!
Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o175651Katotaan miten jaksat tätä
Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.88600Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!
Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht203559Tiedätkö mitä mies
Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut21521