Idols 2 ei floppaa ja syyt!

Hei, en usko, että Idols 2 floppaa. Ja syy on seuraava: Vanhoista tuomareista mukana on Jone Nikula, joka oli aivan loistava. Tietysti ois kiva nähdä muutkin vanhat, mutta ehkä uudetkin ovat vanhojen veroisia elleivät jopa parempia.

Lisäksi hakijoita on jo tähän mennessä yli 1500 paikalle saapuvat ilman ilmoitusta. Luvassa siis varmasti paljon hyviä/huonoja eli viihdettä on luvassa. :)

Taso on kova! Ja tietysti samat hyvät juontajat!

Enpä usko enään että floppaa. :)
82251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

ja kun vielä Nina Tapiosta tulee tuomari niin WHOA!!!

Äänestä
  • Nina Tapio?

    Äänestä

ei floppaa mutta syvälle perseeseen menee kuitenkin

Äänestä

Mahtuuko Suomeen vielä toinen teini-idoli Antti Tuiskun lisäksi? Hän on vielä niin hyvin pinnalla, että aika ihana poika täytyy löytyä uudesta Idolsista, joka Tuiskun korvaisi. Mun mielestä kakkososa tulee liian aikaisin.

Äänestä

kuuluu että nyt kovasti voitosta kilpailee hevari/rokkihemmo, jopa voittoon saakka, ja ei kilpaile samoilla markkinoilla AT:n kaa.

Äänestä

No ei tietenkään voi flopata, syyt:

- Idols 2 ei osaa korkeushyppyä
- vaikka osaisikin, Idols 2 ei saa osallistua korkeushyppykilpailuihin
- Ainoastaan Patrik Sjöberg osaa flopata
- Tauno kieltää Idols 2:sta hyppimästä patjoilla

Toisaalta Idols 2 ei voi myöskään donkata, pukata, skeitata eikä varmaan luistellakkaan.

Äänestä

Idols 2 on iso valhe.
Miksköhän eilen kun oli koelaulut oli tuotantotiimi päättämässä ketkä pääsee jatkoon tänään laulamaan tuomareille? no siks koska ohjelman tuottajat on kunnon natseja ketkä haluu tehä pelkkää rahaa! nehän (tuotantotiimi) halus heti karsii kaikki rumat, läskit, tylsät, vammat yms. pois., ihan sama osasiko laulaa vai ei!
Ne haluaa vain sellaisia jotka on ylimeikattuja pissiksiä seksikkäissä vaatteissa ja korkkareissa ketkä oikein esittää, tannsii ja laulaa jonkun pop-kappaleen sellasella äänellä että 13 vuotiaat fanit lapista tykkää. niin kun antti tuiskun ja hannan fanit on tyylii kaikki 10-14 vuotiaat muksut pohjoissuomesta.Vaikka karsintoihin tulis sellasia jotka laulaa ihan perseelleen pääsee ne kuitenkin jatkoon jos ne niiden ulkonäöllään ja persoonallaan miellyttää tuotantotiimiä, koska sellasesta katsojat tykkää, ja sellasella tienataan paljon rahaa.
Mun kaveri lauloi jonkun jazz tyylisen kappaleen, missä hänen äänensä tulee parhaiten esille, hänellä on tosi kantava ja mahtava ääni, ja hän on erittäin hyvännäköinen, mutta hänellä oli tavalliset vaatteet, tavalliset meikit, ja ei korkkareita, ja se kappale meni ihan putkeen, mutta saatanan tuotantotiimi jotka istuu hämärässä piilotellen pöydän takana ettei kukaan näe niitten naamoja, koska joku saattaa tajuta mistä oikeesti on kyse, ja saattais suuttua niille aika pahasti, ja sit pitää nousta johonki pikku lavalle, mihin valo häikäsee, että niit urpoja siellä pimeessä vaan ei tunnista, ja laulaa jolleki typerälle kameralle.
Kun kerta olin itse paikan päällä niin näkyi ihan selvästi minkä näköiset ihmiset tuli koelauluista ulos iloiseti ja ketkä olivat pettyineinä tippuneet. Hyvännäköiset jätkät muotivaatteissaan ja puheliaat naiset kertoivat kameroille miten heitä kovasti jännittää kun huomenna pääsevät esiintymään sitten tuomareille. Ei yhtäkään rumaa tai hiljaista tyyppiä päässyt jatkoon. Tuotantotiimi siis etsii vain sellaisia jotka kiinnostavat katsojia kokonaisuudessaan, laulutaito on varmaanki viimeinen asia mitä he pitävät tärkeänä. Onko Antti Tuisku lahjakas laulaja? Hän osaa kyllä esiintyä ja hymyillä pikkutytöille mutta sehän se juuri levyt saakin myymään. Toivoisin että suomeen perustettaisiin laulukilpailu jossa keskeisimmät ja tärkeimmät asiat vaikuttaisivat voittamiseen.
Itse olen muusikko ja siksi arvostan laulamista niin paljon ja inhottaa jos voittaja on joku keskinkertainen perseenheiluttaja. Totuushan on se jonka kaikki jo tietää että idols-ohjelmalla käytetään hyväksi ihmisiä, murskataan hyvien laulajien unelmia ja tuotetaan paljon rahaa medialle.

Äänestä

on mun mielestä kiva seurata...se popstars mikä tuli viimeks...oli aika surkee....Mut idols oli TOOSIIII hyvä!!!:D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


idols2idols kirjoitti:

Hei, en usko, että Idols 2 floppaa. Ja syy on seuraava: Vanhoista tuomareista mukana on Jone Nikula, joka oli aivan loistava. Tietysti ois kiva nähdä muutkin vanhat, mutta ehkä uudetkin ovat vanhojen veroisia elleivät jopa parempia.

Lisäksi hakijoita on jo tähän mennessä yli 1500 paikalle saapuvat ilman ilmoitusta. Luvassa siis varmasti paljon hyviä/huonoja eli viihdettä on luvassa. :)

Taso on kova! Ja tietysti samat hyvät juontajat!

Enpä usko enään että floppaa. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu