Te demarit elätte vielä Neuvostoliiton kanssa käydyn bilateraalikaupan aikaa. Vähällä työllä saatiin hyvä palkka eikä työnlaadulla ollut niin väliä. Tänä päivänä pitäisi pystyä kilpailemaan koko maailmaa vastaan mutta se tökkii ja pahasti. Tietonne ja taitonne eivät riitä. Turha Antinkin on kaivata niitä aineettomia pääomia yrityksiin.
Missä maailmassa te demarit elätte?
Anonyymi-ap
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Eikse Neuvostoliitto hajonnut jo v 1991 . No oli Antti silloin jo koulupoika ,
11 tai 12 vuotias oli silloin Antti ..
Omituist ku ukroil ei oo viekään hornettei. . Kylhän niitä jo joutas tusina sinne . Monen maan Nato koneet lentelee alvariinsa meillä .
Onhan se kiva uskoa demareiden parantavan kaiken ja sitten pettyä katkerasti.
Ihan sama, puhuuko pää vai perä, kun Demari avaa suunsa
Nythän paskafirmojen toimarit saavat olemattomalla liikevaihdolla nostaa ylisuurta palkkaa vaikka firma on lähes konkassa.
Samalla valittavat vielä kun työvoima on kallista vaikka duunarien liksat ovat todellisuudessa täysin paskat.
Sellainen kusipäiden Suomi tämä on. Ollaan palattu entisaikoihin, torppari ja huutolaisaikaan.
Olikohan se neuvostoliitto ja kommunismi sittenkään niin huonoja juttuja. Nyt ollaan oltu uusliberalismissa 40 vuotta ja kaikki mennyt jatkuvasti vain huonompaan suuntaan, paitsi tietty rikkaimmalle prosentille ihmisistä