SDP:n Nasima Razmyar esitteli Kouvolassa puolueen uuden maahanmuuttokannan, joka on kriittinen ja yhteväinen Ruotsin ja Tanskan demareiden kantoihin. SDP:n onkin aika ottaa kovempi kanta maahanmuuttoon, ja maahanmuuttajien toimiin Suomessa.
Antti Lindman onkin puolueen oikean siiven edustaja, joka on saanut oppia Jutta Urpilaiselta. Hän on sanonut: Maassa maan tavalla.
Tämä tuntuukin olevan demareiden uusi-vanha tunnuslause, jolla vedetään linja maahanmuuttajien tekoihin ja tekemättä jättämisiin.
Toki puolue edelleen kaikkien suomalaisten asioiden ajaja, joka haluaa säilyttää hyvinvoinnin kaikille kansalaisille. Mutta se hyvinvointi ei anna lupaa muodostaa basaaria julkisille paikoille.
https://yle.fi/a/74-20241036
SDP:n uusi linja: Maahanmuuttokriittisyys
9
<50
Vastaukset 9
- Anonyymi00002UUSI
Demarit on vuosia jälkijunassa koko asian kanssa ja lähinnä nolaa itsensä nyt paniikissa sepustaessaan muiden peesissä horinoitaan.
Demarit on koko hallituskauden lähinnä vastustaneet ja vesittäneet maahanmuuton rajoituksia. Mutta nytkö on muka lamppu pimeydessä syttynyt?
Sekö pitäis uskoa? 😂
Kuule, jos muka on järki herännyt niin pyytäkääpä aluksi persuilta julkisesti anteeksi. Juuri niin, nöyrästi tunnustatte typeryytenne ja otatte lusikan kauniiseen käteen. Jos se suunta oikeesti sdp:llä muuttuu oppositiossa äänestellessä eikä vain valipaniikin huuruisissa kiimoissa ähkityissä juhlapuheissa, niin katsotaan uudestaan joskus 5 vuoden päästä että olisiko uskottavuutta jo kertynyt edes teelusikallinen. - Anonyymi00003UUSI
Persuille tuli nyt uusi uhka. Taitaa tulla peräti perikato, kun koko päänaukomisliikkeeltä putoaa pohja pois🤣
Matutus on Persujen olemassaolon edellytys.- Anonyymi00004UUSI
Kyllä pitää olla sinisilmäinen, että uskoo SDP:n "uudet" linjaukset. Eihän niitä tpimia ole näkynyt ollenkaan koko hallituksen kauden aikana missään äänestyksissä. Eikä näy.
Että, nytkö muka jotain on muuttunut. 😂
Jep, lähinnä hätäpaskat tuli demarilla housuun kun vaalit lähestyy. - Anonyymi00010UUSI
Anonyymi00004 kirjoitti:
Kyllä pitää olla sinisilmäinen, että uskoo SDP:n "uudet" linjaukset. Eihän niitä tpimia ole näkynyt ollenkaan koko hallituksen kauden aikana missään äänestyksissä. Eikä näy.
Että, nytkö muka jotain on muuttunut. 😂
Jep, lähinnä hätäpaskat tuli demarilla housuun kun vaalit lähestyy.Jep, tosin paskoivat ne persujen housuun.
- Anonyymi00005UUSI
Hyvä, että demarit ottavat onkeen Ruotsin ongelmista.
"Joka päivä ammutaan”
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000009055267.html
Ehkä Ruotsin demarien puheenjohtaja sai avattua kesällä demarien silmiä Ruotsin ongelmista puhuessaan.
https://www.verkkouutiset.fi/a/magdalena-andersson-sdplle-rikollisuus-on-otettava-vakavasti/#7bfcabd0 - Anonyymi00006UUSI
Sdp paniikissa.Kannatus jatkuvassa alamäessä ja nyt piti otta maahanmuuttoon kielteisempi asenne. Pelkkää potaskaa tältä "vappusatanen puolueelta".Valheita valheiden perään.
- Anonyymi00008UUSI
Edellisessä kommentissa viitatan Ruotsin ex demaripääministerin vierailuun SDP:n puoluekokouksessa tänä kesänä ja miten hän varoittaa Ruotsia vaivaavasta jengiväkivallasta ja siihen kannattaa Suomessa puuttua tiukasti.
Viesti näyttää menneen perille.
Toki sitä voi kutsua vaalijutuksi, kun puntit tutisee. Mitä vappusataseen (mikä lopulta toteutui) tulee, niin sen esiintuonti kertoo, miten vähän on eväitä demarien mustamaalamuseen. Kannattaa verrata Kokoomuspalstan "Kokoomus valehtelee aina" kilometrilistaan.
- Anonyymi00007UUSI
Olisko demarit vihdoinkin heränneet horroksesta?
Vai onko pakko osallistua?
Osallistutaan, että voidaan sabotoida?
Heillä on kuitenkin ääri-islamilaista kulttuuria riveissään ja sitä arvostetaan korkealle. - Anonyymi00009UUSI
Demarit ovat tajunneeet, että jos aikoo pärjätä vaaleissa ja saada sisäministerin paikan, on pakko ilmoittaa olevansa asioista samaa mieltä kuin PS, mutta kiistää että SDP olisi äärioikeistoa ja natseja, kuten PS:ää on samojen ajatusten perusteella nimitelty.
On selvä, että jos SDP voittaa vaalit, pyrkii se vimmalla ottamaan sisäministerin paikan ja pistää siihen Nazima Razmyarin jolla on hyvin runsaasti kiitollisuudenvelkaa ja hyvää tahtoa Venäjää kohtaan. Silloin itäraja aukaistaan ja sietä rynnii Suomeen satoja tuhansia nuoria miehiä vihreissä puvuissa.
Tämän jälkeen Razmyarista tehdään pääministeri.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1371383- 1481071
Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät67868PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56693- 64676
- 37579
Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi199565Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33551- 39517
- 63513