Käyttävät alatyylisiä sanoja kuten persujarru. Miksei Purra sano Anttia vaikka punikkitatiksi, olisi oikein hyvä vertaus.
Miksi demari saa halventaa perussuomalaisia?
Anonyymi-ap
2152
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Purra on viisas ja arvostettava nainen. Demarit ovat paskasakkia. Siksi.
Purra viisas 😂🤣😂🤣
Verrataan vaikka demarinaisen viisauteen.
Uniper tapaus
– Teimme siinä voitavamme ja lopputulokseen voi olla tyytyväinen.
Garden-asia
– Olemme kyselleet enemmän ja väittäneet vähemmän.
Kokoomuksesta
– Kokoomuksen ylimielisyys ulottuu jo ulko- ja turvallisuuspolitiikkaan
Kyllä on sekaisin.
Sehän olisi suorastaan kohteliaisuus. Punikkitatithan ovat hyviä sieniä. Juuri itse asiassa söin pitsaa jossa oli täytteenä myös punikkitatteja. Nam!
Näytät myös käyttävän sieniä huumaamis tarkoituksessa.
Ensinnäkin sienien vaikutukset ovat psykeleelisiä. Eli voivat toimia lääkkeenä, jos sellaisia tarvitsee. Huumeeksi ne on assosioitu median toimesta vain koska lääkeyhtiöt eivät toivo niiden käyttöä. Eikä valtaapitävät. Koska parantaisi ihmisiä oikeasti ilmaiseksi, ja pelissä on lääkefirmoilla isot rahat. Lisäksi ihmiset heräisivät todellisuuteen, ja propaganda valtaapitävien toimesta ei menisi enää läpi. Sen vuoksi ne halutaan assosioida samaan kategoriaan alkoholin, ja muiden kovien päihteiden kanssa, ja tehdä laittomaksi. Psykedeeliset sienet eivät ole millään tasolla terveydelle haitallisia. Siitä on ihan riittävästi tutkimustietoa. Silti ne ovat laittomia, ja alkoholi laillista, vaikka on todella tappava liuotin. Eikä kukaan pysähdy miettimään miksi. Really?
Toisekseen, puhikkitateissa ei ole psyykeen vaikuttavia aineita. Eikä kanttarelleissa, saati vaaleaorakkaissa, joita käytin pitsatäytteenä.
Joo, ja Marin on pirihuora.
Tuo olisi hyvä ;-)
Kylä persunperä on hyvää .
Onko kieli ruskea?
Mahtaako joku Persu vastata.
Demarit sanoo että he ovat sivistyneesti maahanmuuttokriittisiä. Ei herranen aika mikä väite. Ei puolue joka on ikänsä janonnut maahan käytännössä jokaisen halukkaan, ei se yhdessä yössä muutu täysin päinvastaiseksi.
He syyttävät että Persut ovat räyhäävästi maahanmuuttokriittisiä. Ei pidä paikkaansa. Persut puhuu hyvin asiallisesti yleisesti ottaen maahanmuutosta tuoden esiin tilastojen lukuja. Tätä demarit kutsuu joksikin räävittömyydeksi. Eivät kestä totuutta joita tilastot ovat tulvillaan.
Sdp ei tykkää faktoista siksi niiden julkaisu ja mainitseminen on ollut vihapuhetta jo 10 vuotta.
Nyt kun totuus kuitenkin on jo laajasti tiedossa niin teeskentelyn mestarit ryhtyy "maahanmuuttokriittisiksi".
Mutta, ja se suuri MUTTA on, että uskooko kansa VALHEEN. Tällaisissa pienissä valinnoissa päätetään kohtalo. Tienristeys näyttää aina viattomalta valintatilanteelta mutta jos valitaan teeskentelyyn uskominen ja sen seuraaminen niin tien päässä onkin ROTKO.
Siis demarit eivät muutu yhdessä yössä.
Ei mikään puolue pysty sellaiseen
Kuuntelepa viisi minuuttia persua. Ääni nousee huudoksi ja sylki roiskuu.
Niin on ollut. Totuuksien tuominen vaikka kuinka asiallisesti on ollut räyhäämistä demareiden mielestä. Nyt he ilkeää hurskastella kuinka hyviä he ovat maahanmuuttoon liittyvissä asioissa. Ei hyvää päivää. Ei mitään häpyä heillä
Sanotaan että jos joku persu on ollut asiaton puheissaan, se ei ole koko puolue. 99.9 prosenttia kommenteista on ollut erittäin asiallisesti esitettynä heiltä.
Vigelius, Rostila, Bergbom ovat äärimmäisen asiallisesti esiintyviä tyyppejä.
Demarit janonneet???
Populistisen oikeiston mielipide ei pohjaa totuudeksi,, kunhan juttua tulee.
Kuuntele 2 sekuntia Tyttiä, niin alkaa jo sellainen kaakatus kuin kanalassa olisi.
No hyvänen aika, eihän perussuomalainen saa sanoa eikä arvostella yhtään ketään millään nimillä, hänethän lynkataan heti!!! Kaikki muut saavat tehdä ja sanoa mitä hyvänsä eikä heitä koskaan edes moitita!