60000 vainajaa SDP odottaa yhä käsittelyä ja anteeksipyyntöä

Näen silmien vääntämiset huvittavana, ei sen takia ollut aihe erota missin.
Turhan herkälle meni. Niinhän aika kerrottu Kiinalaisten silmistä.
Huvittava lähinnä oli ulostulonsa silmien vääntelijöillä. Pitäisikö Heinäluoman tyttärenkin erota kun väitti viimeksi eilen A-tolkissa perussuomalaisia rasisteiksi. Ei huomannut toimittaja kysyä, että mitä SDP aiheuttamasta 60000 ihmisen kuolemasta jonka aiheuttivat 1918 aseellisella kapinallaan SDP.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Mun lapsenikin ovat ihania ja hauskoja kun osaavat hyvin apinoida .

Äänestä

1918 oli kylläkin kommunistit asialla .

Äänestä
  • Kommunistit perustettiin 1918 elokuussa Venäjällä, juuri sama joka nytkin Suomen Kommunistinen Puolue SKP. Liittyi vasemmistoliitton 1990.
    Kyllä SDP oli aseellisen kapina takana, Stalin oli pääneuvonantajana mukana SDP puoluekokouksessa marraskuussa 1917. Istuva SDP puheenjohtaja 1917-1918 Kullervo Manner oli kapinan yksi johtajista. Myös aiempi SDP puheenjohtaja Otto Wille Kuusinen oli mukana johtamassa aseellista kapinaa. Oli mm Terijoen hallituksen pääministeri Suomelle, jonka Nneuvostoliitto nimitti.
    -se perustettiin Neuvostoliiton toimesta joulukuussa 1939 talvisodan aikana. Hallituksen tarkoituksena oli toimia Neuvostoliiton valtaaman Suomen hallituksena ja oikeuttaa Neuvostoliiton hyökkäyksen Suomeen. Se julkistettiin 30. marraskuuta 1939, ja sen de facto pääkaupunkina toimi Terijoki (nykyinen Zelenogorsk, Pietarin alue)

    Äänestä

Trumo ihannoi kommunisti Kimiä , et kommunisteissakin on hyviä ihmisiä .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Näen silmien vääntämiset huvittavana, ei sen takia ollut aihe erota missin.
Turhan herkälle meni. Niinhän aika kerrottu Kiinalaisten silmistä.
Huvittava lähinnä oli ulostulonsa silmien vääntelijöillä. Pitäisikö Heinäluoman tyttärenkin erota kun väitti viimeksi eilen A-tolkissa perussuomalaisia rasisteiksi. Ei huomannut toimittaja kysyä, että mitä SDP aiheuttamasta 60000 ihmisen kuolemasta jonka aiheuttivat 1918 aseellisella kapinallaan SDP.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu