Ruuhkat tulevat lisääntymään valtavasti mikä tulee aiheuttamaan rattiraivoa Raisiolaisille ja kaikille ketkä ajavat Naantalista Myllyn suuntaan.
Vastaukset 14
- Anonyymi00001
Helppoa kun ei aja Raision läpi niin välttää ruuhkat.
- Anonyymi00002
Louhittavaa kalliota kiertotien alueelta ei ole paljoa ja liikenteen pysäytykset tehdään ruuhka-aikojen ulkopuolella. Jos haluaa välttää mahdolliset kohdalle osuvat pysäytykset, ajaa Raisiontien kautta.
Tiedoksi, raisiolaiset kirjoitetaan pienellä r-kirjaimella kuten turkulaiset, suomalaiset. - Anonyymi00003
Parempi siis jättää 10 liikennevaloristeystä pakoilleen kuin rakenta tunneli mitä pitkin voi porhaltaa pysähtymättä Myllyyn?
- Anonyymi00004
Naantalista myllyn suuntaan ruuhkia. Kukaan ei aja Naantaliin? No, ymmärtäähän sen….
- Anonyymi00005
Ei Naantalilaisten tarvitse Myllyyn enää ajaa kun Prisman aukeaa ihan kohta Karvettiin.
- Anonyymi00006
kyllä kyllä. Prisma on hyvä juttu naantalilaisille. Toisaalta Naantalin Prismaan tavaratäydennystä tuovat kuljetusrekkakolonnat jumittuvat Raision liikennehärdelliin.
- Anonyymi00007
Anonyymi00006 kirjoitti:
kyllä kyllä. Prisma on hyvä juttu naantalilaisille. Toisaalta Naantalin Prismaan tavaratäydennystä tuovat kuljetusrekkakolonnat jumittuvat Raision liikennehärdelliin.
Voi tosian olla että Raision tunnelityömaan takia Naantalin Prismassa on joskus hyllyt tyhjinä.
- Anonyymi00009
Mylly=Prisma???? 😁😁😁😁
- Anonyymi00008
Raisio-tunneliin pitäisi ehdottomasti saada myös ratikkalinja. Se mahdollisuus on nyt unhoittunut täysin suunnitelmista. Mikä olisikaan ihanampaa kuin huristella ratikalla tunnelia pitkin Hahdenniemen Playa del Raisioon Beach partyihin. Lyhyt erätauko rakentamiseen. Ratikka ja tunneli yhdistelmä olisi se jokin. Hold your horses
- Anonyymi00010
Suck my dick, baby.
- Anonyymi00011
ihan toisen käden faktatietona pikkuserkun kummin kaimalta. Hänellä on läheisiä suhteita päättäjiin ja valtaherroihin.
E18 tunnelin sisälle rakennetaan iso maanalainen tivoli vuoristoratoineen ja maailmanpyörineen ja planetaarioineen. Optiona geoterminen uimahalli ja yökerho.- Anonyymi00012
Älä puhu paskaa
- Anonyymi00013
Kuulin että Raisioon suunnitellaan F1-osakilpailua ja rata rakennetaan lähes kokonaan maan alle, ensimmäisenä maailmassa!!! Pääsuoran tulee Nesteentielle tunneliin mistä louhitaan radalle louhitaan reitti mm. Vaisaaren alle ja takaisin kohti Raisintietä. Suunnitelmaan kuuluu kolme hotellia, uusi isompi muumimaailma sekä areena mm. jääkiekolle. Lisäksi Länsirata tehdään Raisioon asti sekä ratikka.
Mahtavaa! - Anonyymi00014
Anonyymi00013 kirjoitti:
Kuulin että Raisioon suunnitellaan F1-osakilpailua ja rata rakennetaan lähes kokonaan maan alle, ensimmäisenä maailmassa!!! Pääsuoran tulee Nesteentielle tunneliin mistä louhitaan radalle louhitaan reitti mm. Vaisaaren alle ja takaisin kohti Raisintietä. Suunnitelmaan kuuluu kolme hotellia, uusi isompi muumimaailma sekä areena mm. jääkiekolle. Lisäksi Länsirata tehdään Raisioon asti sekä ratikka.
Mahtavaa!mielenkiintoista. Todellakin. Ei hullumpaa. Itsekin kuullut huhupuheita asiasta. Pidin vain löysänä hevosmiesten kepposteluna. Vaan taitaa ollakin ihan faktapohjaista asiaa. EU:n miljardien rahoituskin olisi tarjolla tunnellin sijoitettavalle F1 radalle. Rahaa kuulemma on. Etenkin kun maan alle sijoitettava F1 rata on erinomaisen ympäristöystävällinen vaihtoehto. Kaikki katku ja päästöt jäävät sinne maan alle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092250- 103896
- 69871
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???22852- 48835
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha541770- 80687
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76650Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23600- 57561