Hyvä mainos.

Mainos, myy metsää, kuvan/ mainoksen perusteella saat Fatbike pyörän.🤔

Ainaskin, jos on vähänkin mielikuvitusta, kun mainosta katsoo.🤔

Mutta, tuollaisen nyt pystyy jokainen hankkimaan ilman metsänsä myyntiäkin.🙂
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei metsää kannata myydä, ei kokonaisina metsäpalstoina, ei pienempinä määräaloina liioin.
Korkeintaan myidä vain mettästä sopiviksi kasvaneita tukkeja metsäyhtiölle,
ostavat kaikki tukkipuut päivän markkinahintaan, hakkaavat ne pois sovitulta määräalalta.
Ainahan voit toki itse hakata metsästäsi sieltä-täältä puita polttopuuksi omaan käyttöön, ja mahdollisesti tehdä klapeja myyden niitä mottimäärin asuntojensa puulämmittäjille.

Ethän sä hyvin lypsävästä lehmästäkään myy sitä itse lehmää, vaan sen pelkän maidon.

Äänestä
  • Hei, se oli mainos TV : ssä.😁

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mainos, myy metsää, kuvan/ mainoksen perusteella saat Fatbike pyörän.🤔

Ainaskin, jos on vähänkin mielikuvitusta, kun mainosta katsoo.🤔

Mutta, tuollaisen nyt pystyy jokainen hankkimaan ilman metsänsä myyntiäkin.🙂

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu