Ei kukaan sattunu kattomaan tän illan lääkärikokelaat- sarjan jaksoa. Mua jäi nyt kauheesti vaivaamaan että kenen muistolle se sarja oli omistettu? Sillekkö pikkutytölle jolla oli joku syöpä? Vilkasin sekuntin liian myöhään uudestaan telkkaria enkä ehtiny kunnolla lukee mitä siinä sanottiin.
läälärikokelaat
???
2228
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Itseänikin jäi vaivaamaan kun en nähnyt loppua kunnolla, mutta kyllä siinä luki "In memory of Ariel" ...ja sukunimi ja syntymä&kuolinvuosi. Eli oli se pieni tyttö jolla oli maksasyöpä. Surullista =(
minultakin, mutta tyttö oli niin suloinen, että itketti muutenkin. Vanhemmatkin olivat tosi nuoria, taisivat olla perus-valkoista köyhälistöä, iskäkin koko ajan baseball-lippis päässä sisällä sairaalassa. Ja se vanha mummeli joka kuoli, nyyhkis. Mutta hän oli elänyt jo pitkän elämän ja oli valmis lähtemään.
Sarja on TODELLA hyvä, etenee rauhallisesti (kun vertaa draamapuolella esim. ER:ään). Tosin idioottimainen lähetysaika, ei tuota sarjaa tarvitsisi piilottaa puolenyön tienoolle!