Persut ja Kokkarit sivuun !

Vaikka Persut taikka Kokkarit voittaisivatkin eduskuntavaalit niin ei heillä ole mitään asiaa seuraavan hallitukseen. Että näin on näppylät ! Tulossa on uusinta Maakuntaottelusta vuoden 1918 tapaan jossa valkoiset yrittivät varastaa vaalit.

Ei onnistu tälläkään kerralla vaan saatte "kylmää kaljaa" ja Suomen itsenäistyvän Venäjästä.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

SDP kannattajana tullut tänään siihen ajatukseen, että jos me ja Persut tehtäisiin yhteistyötä.

Kokoomuksesta tuli ikuinen opposiittiopuolue.
Tämä liito takaisi Perus Suomalaisten jossain vaiheessa mahdollisuus nousta pääministeri puolueeksi.

Suomelle kaikkein paras hallitus on sellainen, ettei ole kumpaakaan suuntaan iikka kallellaan.

Minusta aina pitäisi vallan käyttäjien arvostaa äänestys tulosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vaikka Persut taikka Kokkarit voittaisivatkin eduskuntavaalit niin ei heillä ole mitään asiaa seuraavan hallitukseen. Että näin on näppylät ! Tulossa on uusinta Maakuntaottelusta vuoden 1918 tapaan jossa valkoiset yrittivät varastaa vaalit.

Ei onnistu tälläkään kerralla vaan saatte "kylmää kaljaa" ja Suomen itsenäistyvän Venäjästä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu