Pietarissa iso teollisuuspalo

Kolpinossa Pietarissa Izhoran teollisuusalue on tulessa – merkittävä teollisuusalue, jossa on raskasta konepaja-, metallurgia- ja metallintyöstöyrityksiä sekä energia- ja ydinvoimateollisuuden laitteita valmistavia laitoksia.

https://x.com/Exilenova_plus/status/2091326482274775204/photo/1
2291
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Suomeksi Kolpino on Kolpina tai Kolppina, vanhoista suomalais-inkeriläisalueista kuitenkin kyse ennenkuin venäläiset imperialisti ja kolonialistit anastivat ne itselleen. Kaupunkipahanen sijaitsee Inkereenjoen varrella josta nuo palavat tehtaatkin ovat saaneet alkuperäisen nimensä: Inkereenjoen tehdas.

1Äänestä

Valtava tuho.

1Äänestä

Taas sota hieman liikahti loppuaan kohti.
Nämä sodan tuhot myös venäjällä ajavat pakosti maata rauhaan, kun muuta rauhantahtoa ei Putinilta löydy...snapsit..

1Äänestä
  • Pienestä joutuu Pasi parka ilonsa puristamaan.

    2Äänestä

  • HEVONPASKAA.

    2Äänestä


  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Pienestä joutuu Pasi parka ilonsa puristamaan.

    Asiantuntijoiden mukaan Ukraina on ottanut nyt enemmän takaisin maata, kuin menettänyt.

    2Äänestä

Taas on tupakoitu kovin varomattomasti. 😜

Äänestä

Tuo "pasi" on kyllä säälittävyydessään omaa luokkaansa.

1Äänestä

>>Asiantuntijoiden mukaan Ukraina on ottanut nyt enemmän takaisin maata, kuin menettänyt.>>

Eli enemmän kuin 100,000 km2.

😊😊😊😊😊

Äänestä

>>Toisin päin kyllä.>>

RFU News.

😁😁😁😁😁

Äänestä

Savu nousee ympäri Venäjää, kansalta on bensa lopussa ja putler piileskelee bunkkerissaan ilmatorjuntaohjukset ympärillään ja sadat tuhannet russakat ovat kuolleet Ukrainassa. Erikoisoperaatio ei voisi paremmin enää mennä!

1Äänestä

Pasi vaan tukee uskollisesti hevonpersettä.
😂

2Äänestä
  • HEVONPASKAA.
    Venäjä ei etene muualle kuin loppuunsa ja tämän jopa venäläiset jo myöntää.
    Täytyy ihmetellä että mitä tämä porukka Suomessa on jotka yhä tukee massamurhaaja Putinia?

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    HEVONPASKAA.
    Venäjä ei etene muualle kuin loppuunsa ja tämän jopa venäläiset jo myöntää.
    Täytyy ihmetellä että mitä tämä porukka Suomessa on jotka yhä tukee massamurhaaja Putinia?

    Mieleltään sairaita on prosentti, tai hienan yli. Nämä niitä putlerin sodan kannattajia.

    Äänestä

Mielenkiintoista materiaalia sitten tuolla paloi, sillä Pietarissa tänään kuvattujen videoiden perusteella sateen mukana ei tullut pelkkää vettä vaan tuhkaa ja sen lisäksi mustaa öljymäistä mönjää joka sotki kaikki paikat.

Äänestä

Putin poltattaa Venäjän tulevaisuuden.

Äänestä

Ensi yönä taas ilotulitus Kiovassa.

🧨🧨✨✨✨✨✨

Äänestä

Pietarissa Kolpinassa palanut halli oli kooltaan vaatimattomat ​​79,200 m²
Se paloi yli 8 tuntia ennenkuin saatiin sammutettua eli toisin sanoen kaikki mitä siellä siellä sisällä oli tuhoutui samoin kuin itse rakennuskin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kolpinossa Pietarissa Izhoran teollisuusalue on tulessa – merkittävä teollisuusalue, jossa on raskasta konepaja-, metallurgia- ja metallintyöstöyrityksiä sekä energia- ja ydinvoimateollisuuden laitteita valmistavia laitoksia.

https://x.com/Exilenova_plus/status/2091326482274775204/photo/1

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu