Hienoa, Rydman!

Anonyymi-ap

5

<50

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Hyvä, hyvä. Turha kuluerä tuokin aina budjeteissa.

    • Anonyymi00002

      Ei se toiminta mitään vaarassa ole. Eihän ole mitään vaatimusta muuta kuin sillä ylipalkatulla joukolla siinä ympärillä. Palkkoja alas ja turhat hallinnosta pihalle. Voi nipistää miljoonia tuolta.

    • Anonyymi00003

      Riikka Purra tämän hallituksen alkumetreillä:

      "Esimerkiksi se, mistä aiotaan leikata, perussuomalaisten ero muun muassa kokoomukseen, joka haluaa leikata pienituloisten etuuksista, se ei meille käy.
      Me emme ole valmiita tekemään kuuden miljardin sopeutuksia sosiaaliturvasta, koska haluamme välttää leikkaamasta suomalaisille oleellisista palveluista. Perussuomalaiset ei koskisi myöskään esimerkiksi soteen, poliiseihin tai koulutukseen, vaan perussuomalaiset haluaa leikata toissijaisista kohteista.

      Sosiaalietuuksien leikkaamista on eduskuntapuolueista selkeimmin ajanut kokoomus. Kokoomus haluaisi näin sekä säästää julkisista menoista että kohentaa työnteon kannustimia. Perussuomalaiset on eri linjoilla. Emme halua leikata tukia. Se ei ole ratkaisu.

    • Anonyymi00004

      Ei yllätä. Sama meno kuin Saksassa 1930-luvulla. ja Neuvostoliitossa koko sen olemassaolon ajan. Kehitysvammaiset olivat noille valtiolle vain taakka joka pitää leikata pois.

      • Anonyymi00005

        Mallivaltioita tuossa suhteessa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      130
      1403
    2. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      482
      1182
    3. Miesten suusta kuultua

      Olen tässä samaa nyt muutaman kerran kuullut miesten suusta seuraavaa, toki hieman erilaisin sanavalinnoin kerrottuna: "
      Sinkut
      165
      706
    4. Nainen, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, miehestä?
      Ikävä
      49
      627
    5. Mitä vikoja

      kaivatussasi on?
      Ikävä
      44
      617
    6. Sinkut-palstan suurin valhe

      Sinkut-palstan suurin valhe on väite siitä, että naisten olisi helpompaa pariutua kuin miesten. Niin kauan kuin sitä va
      Sinkut
      190
      607
    7. Martina Aitolehti täräyttää suorat sanat Immu Fight Nightista: "Menen tietysti voittamaan"

      Martina Aitolehti on ehtivä. Nyt hän on mukana Immu Fight Nightissa - ja kehässä vastaan tulee Nanna Karalahti. Miten l
      Kotimaiset julkkisjuorut
      101
      602
    8. Haluaisin mies tietää pari juttua

      Haluisin mies laittaa sulle viestiä ja kysyä paria asiaa sulta. Mun piti kysyä ne tässä joitakin päiviä sitten irl, mutt
      Ikävä
      21
      559
    9. Nainen mitä jos kaivattusi olisi biseksuaali

      Loppuisiko kiinnostus
      Ikävä
      74
      553
    10. Miten usein

      Vielä siellä muistelet meitä tai minua?
      Ikävä
      40
      547
    Aihe