Tarkkaillut

Kylläpä on hauska palsta! Kahden leirin välistä loputonta kiistelyä. Usein faktat jätetään toissijaisiksi ja keskustelu on päällekäyvää, vahingoniloista, kinastelevaa (jne.) = lapsellista.
Aina löytyy syytettävä ja epäkohtia. Se on ihmisen maailmaa. Keskustella toki voi ja toivoa parempaa, vaan onko siinä Toivossa sittenkään niin mukava elää..?
2161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

toivossa hyvä elellä, sanoi lapamato

Äänestä

Ei täällä ole kuin yksi pysyvä leiri ja se on miehitetty änkyräkommunisteilla. Heidän mielipiteensä on aina sama olipa kyseessä mikä asia hyvänsä; usa on syypää kaikkeen.

Toiseen leiriin on pesiytynyt juuri lukemaan oppineita jotka tutkivat tarkoin päivän lehden ja tohottavat sitten niissä jostain syystä julkaistuja toimittajien mielipiteitä ominaan.

Muut vaihtavat leiriä (mielipidettä) sen mukaan mitä milloinkin tapahtuu eli ovat itse ajattelemaan pystyviä, fiksuja ihmisiä joita eivät propagandamedioiden lapselliset höpötykset vie mukanaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Puolueeton-- kirjoitti:

Kylläpä on hauska palsta! Kahden leirin välistä loputonta kiistelyä. Usein faktat jätetään toissijaisiksi ja keskustelu on päällekäyvää, vahingoniloista, kinastelevaa (jne.) = lapsellista.
Aina löytyy syytettävä ja epäkohtia. Se on ihmisen maailmaa. Keskustella toki voi ja toivoa parempaa, vaan onko siinä Toivossa sittenkään niin mukava elää..?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu